Засідання круглого столу щодо реставрації будівлі міського Молодіжного центру відповідно до звернення громадської організації

22 Березня 2019, 20:23

22 березня 2019 року за ініціативи президенту федерації боксу м. Новоград-Волинський та президента спортивного клубу «Євробокс» Леоніда Плісака, а також координатора ГО «Стоп Корупції» в Житомирській області Олександра Ігнатьєва відбувся круглий стіл щодо реставрації будівлі міського Молодіжного центру. Участь у зустрічі взяли секретар міської ради Василь Остапчук, перший заступник міського голови Сергій Колотов, заступник міського голови Оксана Гвозденко, заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук, депутати обласної та міської рад, колишні міські голови, орендарі приміщень міського Молодіжного центру, вихованці спортивних секцій, громадські активісти та мешканці міста.

Напередодні на сайті Єдиного реєстру місцевих петицій було розпочато збір підписів новоград-волинців з метою скликання позачергової сесії міської ради задля вирішення питання відновлення будівлі міського Молодіжного центру після пожежі, оскільки подальше зволікання може призвести до її руйнації. Саме ці тези були озвучені ініціаторами круглого столу на початку заходу.

Нагадаємо, що розпорядженням міського голови утворено комісію з питань ліквідації наслідків пожежі будівлі міського Молодіжного центру та робочу групу з питань відновлення та проведення робіт з реконструкції будівлі міського Молодіжного центру, якими проведено ряд засідань. Засідання були відкритими для орендарів приміщень міського Молодіжного центру та громадськості і всі їх рішення були прозорими та відкритими, які висвітлювалися на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради.  

Між тим, під час круглого столу до слова запросили представників влади, які курують питання відновлення будівлі міського Молодіжного центру. Зокрема, перший заступник міського голови Сергій Колотов наголосив, що початок відповідних робіт не можливо було розпочати без дозволу слідчого, який розслідує злочин зумисного підпалу міського Молодіжного центру. Заборона на проведення будь-яких робіт в приміщенні міського Молодіжного центру, в тому числі і з ліквідації наслідків пожежі, діяла майже до кінця 2018 року.

Отримавши дозвіл на проведення робіт, була розпочата процедура з визначення проектанта, а потім розробки переможцем конкурсу проектно-кошторисної документації «Першочергові протиаварійні заходи». Також проведено роботи з ліквідації наслідків пожежі в міському Молодіжному центрі.

Міська архітектурно-містобудівна рада шляхом голосування надали перевагу Творчій майстерні «Ю.Лосицький» Національної спілки архітекторів України у виготовленні проектно-кошторисної документації з реставрації будівлі міського Молодіжного центру, яка коштує 1 млн. 150 тис. грн. Однак, під час засідання сесії міської ради, що відбулась 28 лютого, депутати міської ради не підтримали виділення коштів з міського бюджету на дані потреби.

Заступник міського голови Оксана Гвозденко зазначила, що без виготовлення проектно-кошторисної документації з реставрації будівлі міського Молодіжного центру починати будівельні роботи не можна, оскільки це призведе до величезних штрафних санкцій від контролюючих органів. Тим часом, більшість фірм, що займаються проектуванням відмовляються від виконання даних робіт, тому що проект відновлення будівлі після пожежі потребує великої кількості експертиз та відповідних ліцензій. Тому, Оксана Василівна звернулася до присутніх у залі громадських активістів з тим, щоб допомогти знайти проектанта, який зможе виконати необхідні роботи дешевше від вищезазначеної суми.

Крім того, член виконавчого комітету міської ради Сергій Портянко зазначив, що необхідно об’єднати усі зусилля для відновлення будівлі міського Молодіжного центру, оскільки ресурсів міського бюджету на дані цілі не достатньо. Тому Сергій Федорович запропонував відкрити спеціальний рахунок для збору коштів від благодійників та висловив готовність надати 50 тис. грн., а також звернувся до депутатів міської ради направити на ці потреби депутатські кошти (нагадаємо, що на останній сесії міської ради депутатам міської ради було виділено на виборчі округи по 200 тис. грн.).  

Внаслідок дискусії присутні у залі проголосували резолюцію зборів громадян серед пунктів якої зазначаються вимоги:

–                      скликати позачергову сесію міської ради з питань виділення коштів на проектно-кошторисну документацію з реставрації будівлі міського Молодіжного центру;  

–                      терміново розпочати роботи з реставрації;

–                      заслухати звіт правоохоронних органів щодо розслідування зумисного підпалу будівлі;

–                      розширити ініціативну групу з питання відновлення міського Молодіжного центру за рахунок включення більшої кількісті представників громадськості;

–                      заборонити продаж чи переорієнтацію цільового призначення приміщення;

–                      відкрити спецрахунок для збору коштів на реставрацію.

 

Чат-бот Гаряча лінія