Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

22 Жовтня 2019, 16:53

21 жовтня 2019 року у конференц-залі Будинку рад під головуванням першого заступника міського голови Сергія Колотова відбулось засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС. Участь у засіданні взяли в.о. міського голови Оксана Гвозденко, заступник міського голови Анатолій Легенчук та заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук.

Першим питанням порядку денного розглянуто «Про вжиття заходів щодо попередження виникнення надзвичайної ситуації, що може призвести до погіршення екологічного стану територій». З даного питання заслухано та взято до уваги інформацію заступника міського голови Легенчука А.В. та в.о. директора КП Новоград-Волинської міської ради “Шляхрембуд” Борісова М.М.

За результатами обговорення даного питання вирішено доручити управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради спрямувати кошти міського бюджету в сумі 400 000 грн. для ліквідації осередку тління твердих побутових відходів та недопущення виникнення пожежі на полігоні ТПВ в урочищі Ржатківка з метою попередження виникнення надзвичайної ситуації, що може призвести до погіршення екологічного стану територій.

Також доручено в.о. директора КП Новоград-Волинської міської ради “Шляхрембуд” Борісову М.М. вжити дієвих заходів:

– щодо організації робіт з ліквідації осередку тління твердих побутових відходів та недопущення виникнення пожежі;
– дотримання вимог Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 року №435 з метою недопущення в подальшому подібних ситуацій;
– для вжиття всіх заходів щодо організації ліквідації тління твердих побутових відходів та недопущення виникнення пожежі залучити всю необхідну техніку підприємства та в разі необхідності укласти угоди на використання додаткової спецтехніки з іншими підприємствами, установами, організаціями;
– забезпечити проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря та грунтових вод на полігоні ТПВ.

Крім того, на засіданні члени комісії обговорили питання «Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я та об’єктів соціального захисту області». Заслухавши доповідь щодо результатів перевірки вищезазначених об’єктів вирішено доручити відповідальним особам забезпечити:

– дотримання вимог пожежної безпеки на об’єктах масового перебування людей, особливо дітей;
– усунення недоліків, які можуть стати безпосередньою причиною виникнення пожеж та створювати загрозу безпеці людей у разі їх виникнення;
– у відповідності до встановлених вимог утримувати обладнання, що використовується на зазначених об’єктах, системи протипожежної автоматики, евакуаційні виходи, дотримуватись правил і норм використання електричних мереж.

Також доручено начальнику відділу культури і туризму міської ради Заєць Л.В. звернутися до Новоград-Волинського міськрайонного відділу УДСУ з надзвичайних ситуацій у Житомирській області з обґрунтуванням проблеми можливого небезпечного перебування вихованців школи мистецтв у будівлі за адресою вул. Соборності.

Тим часом начальник відділу з питань цивільного захисту міської ради Анна Висоцька озвучила План заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення населення та комунікаціях Новоград-Волинської міської ОТГ внаслідок несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Внаслідок обговорення затверджено відповідний План заходів, а також склад міського оперативного штабу для координації дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Крім того, доручено управлінню ЖКГЕ та КВ міської ради в разі необхідності організувати оперативне реагування та залучення необхідних сил і засобів для забезпечення проїзду транспорту на автомобільних дорогах та в населених пунктах, ліквідації аварій у системах життєзабезпечення та відновлення енергопостачання населених пунктів, а також спільно з комунальними підприємствами міської ради, а саме «Шляхрембуд», «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», «Новоград-Волинськжитлосервіс» організувати роботу щодо готовності техніки і механізмів до роботи в складних погодних умовах, забезпечити наявність паливо-мастильних та посипочних матеріалів.

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія