Засідання погоджувальної комісії для розгляду спірних питань, що виникли у процесі громадського обговорення проєкту містобудівної документації

24 Липня 2020, 15:21

У конференц-залі Будинку рад 24 липня відбулось засідання погоджувальної комісії для розгляду спірних питань, що виникли у процесі громадського обговорення проєкту містобудівної документації «Детальний план частини території міста Новограда-Волинського, обмеженої вулицями Чехова, Декабристів, Переяславською, під багатоповерхову житлову забудову», а також розділу Охорони навколишнього природного середовища (звіт про стратегічну екологічну оцінку).

Варто нагадати, що за результатами громадських слухань з розгляду проєкту містобудівної документації, які відбулись наприкінці лютого поточного року, проєкт був підтриманий 50 з 57 учасників.

Однак, на адресу Новоград-Волинської міської ради надійшло колективне звернення від жителів вищезазначених вулиць, в якому громадяни висловили ряд побоювань та зауважень щодо майбутнього будівництва багатоповерхівки.

Головуючий на засіданні начальник  управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Дмитро Гудзь поінформував присутніх про зміст колективного звернення, а саме громадяни зазначили наступне: внаслідок будівництва настануть невідворотні пошкодження приватних будинків, що знаходяться поруч з майбутньою забудовою; будівництво дозволено без врахування норм добросусідства (оцінка освітлення та інсоляції); прохання заборонити будівництво багатоповерхівки. Під колективним звернення підписалося 17 громадян.

Відповідно до розпорядження № 53(о) від 13.03.2020 року створено погоджувальну комісію для розгляду спірних питань, що виникли у процесі громадського обговорення проєкту містобудівної документації, членами якої, зокрема є підписанти колективного звернення. На засіданні даної комісії представник розробника проєкту забудови, архітектор «OneDesignStudio» Ілля Блаженко надав роз’яснення власникам домоволодінь на суміжних земельних ділянках на вулицях Чехова та Переяславської щодо процесу будівництва багатоповерхівки та вжиття заходів безпеки. Зокрема, щодо першого питання звернення, то перед початком робіт за бажанням власників буде обстежено розташовані поблизу з майбутньою забудовою будинки та зафіксовано їх стан (експертна оцінка). Аналогічне обстеження буде проведено після завершення будівництва багатоповерхівки і, в разі виникнення недоліків, забудовник усуне їх власним коштом.

Крім того, стосовно другого пункту звернення, то вже проведені розрахунки інсоляції та освітлення прилеглих до забудови індивідуальних житлових будинків, згідно з якими норми інсоляції та освітлення при проєктуванні багатоповерхівки не порушуються.

Відповідаючи на третє питання звернення, представників громадськості було повідомлено, що детальний план частини території розроблено у відповідності до чинного законодавства, державних будівельних норм та правил. В подальшому проєктна документація проходитиме ще експертизу проєкту та дозвільну процедуру.

Отож, внаслідок розгляду колективного звернення, члени погоджувальної комісії для розгляду спірних питань, що виникли у процесі громадського обговорення проєкту містобудівної документації більшістю голосів вирішили, що зазначені у колективному зверненні зауваження не можуть бути підставою для внесення змін до проєкту містобудівної документації «Детальний план частини території міста Новограда-Волинського, обмеженої вулицями Чехова, Декабристів, Переяславською, під багатоповерхову житлову забудову».

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія