Засідання ради з питань туристичної діяльності

14 Листопада 2019, 17:12

14 листопада 2019 року за участю в.о. міського голови Оксани Гвозденко відбулось засідання ради з питань туристичної діяльності. Нагадаємо, що розпорядженням міського голови № 30 від 14.02.2019 з метою вдосконалення реалізації державної політики в галузі туристичної діяльності у Новоград-Волинській міській ОТГ створено раду з питань розвитку туристичної діяльності. Робоча група в дорадчо-консультативній формі займається розв’язанням проблем розвитку місцевого туризму та підтримки туристичних ресурсів.

Учасників зібрання було поінформовано про напрацювання в сфері туризму. Так, перші важливі кроки на шляху до системного розвитку туризму в місті вже зроблені: створено план розвитку туристичної галузі у Новоград-Волинській міській ОТГ та утворено відповідну туристичну раду. Розроблено буклет з інформацією про основні туристичні об’єкти, туристичну інфраструктуру міста та екскурсійні маршрути. Наразі вживаються заходи щодо популяризації останніх, чий формат проведення модернізовано.

З інформацією про екскурсії можна ознайомитись на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради у рубриці «Новоград-Волинський – туристичний». Між тим, у рубриці «Оголошення» розміщуються анонси екскурсій у музеях міста, в яких зокрема розроблено ряд нових інтерактивних екскурсійних програм. Замовити екскурсії можна за телефонами (04141) 2-42-81, 096-720-73-17, 063-683-96-44.

У центрі міста встановлено вказівний знак з напрямками руху до міських музеїв та визначних місць. Планується розробка подарункових сертифікатів на безкоштовну екскурсію для кращих учнів, студентів, спортсменів тощо. В перспективі розглядається можливість організації сплаву на байдарках по річці Случ, створення майданчику для скелелазіння та розробка маршрутів велосипедних екскурсій.

В музеях міста розпочато роботу над створенням фотозон, а також опрацьовується ідея проведення в музеї родини Косачів весільних церемоній та фотосесій. Розпочато реалізацію в музеях сувенірної продукції з символікою міста.

Краєзнавчому музею подарований пристрій для виготовлення сувенірної монети. Відтепер кожен охочий має можливість стати власником монети із зображенням гербу Новограда-Волинського та портрету Лесі Українки, яку зможе вичеканити самостійно. 

В рамках порядку денного опрацьовано ідею проведення фотоконкурсу «Погляд на рідне місто через об’єктив» та конкурсу «Сім чудес Новограда-Волинського». Також розглянуто варіанти можливості впровадження промислового, спортивного та «зеленого» туризму. Ведеться підготовка до розширення туристичної спроможності Новоград-Волинської ОТГ за допомогою участі у грантових проектах.

Крім того, при відділі культури і туризму міської ради планується відкриття «Школи для гідів», де буде проводитись безкоштовне навчання для молодих людей з проведення екскурсій. Ведеться робота в напрямку активізації залучення до процесу розвитку туризму молоді, в тому числі представників шкільного самоврядування.

Наостанок обговорили співпрацю з громадами інших ОТГ. Було озвучено багато цікавих та слушних пропозицій завдяки яким окреслено нові напрямки роботи в сфері розвитку туризму.

 

Чат-бот Гаряча лінія