Заступник Новоград-Волинського міського голови Оксана Гвозденко буде працювати в робочій групі Міністерства освіти і науки України по впровадженню профільної освіти в старшій школі

23 Грудня 2015, 8:30

На минулому тижні міський голова Віктор Весельський, заступник міського голови Оксана Гвозденко та начальник управління освіти і науки міської ради Ольга Ільяхова перебували з робочим візитом у столиці України – місті Київ.

15 грудня на базі КНЕУ ім. Вадима Гетьмана відбувся семінар для міських голів «Сучасне управління містом», організований «Клубом мерів». У заході взяли участь 38 учасників, серед яких – міські голови, які вперше обрані на посаду та не мають досвіду роботи в органах місцевого самоврядування. За словами заступника міського голови Оксани Гвозденко, захід проходив на високому рівні, міські голови з тривалим стажем роботи ділилися своїм досвідом. Як зауважила Оксана Василівна: «Було багато виступів, зокрема, про перші кроки перебування на посаді міського голови. Слухаючи виступи, ми ще раз переконалися, що наш міський голова задав правильний курс нашому місту».

Також учасників семінару було ознайомлено з діяльністю центру муніципального менеджменту (Хабітат) та проінформовано про позитиви електронного керування містом. Зокрема, було наголошено, що завдяки впровадженню електронного урядування в містах, громадяни не відходячи від комп’ютера зможуть спілкуватися з органами влади. Отож, впровадження нових стандартів значно спростить для громадян отримання потрібної інформації, а також дасть можливість підвищити якість та оперативність роботи органів влади. Крім того, учасники семінару обговорювали питання впровадження і поетапову реалізацію в Україні політики з енергозбереження та ін.

Затим делегація з міста Новоград-Волинський на чолі з міським головою Віктором Весельським побувала на офіційному прийомі у заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Як наголосила заступник міського голови Оксана Гвозденко: «Павло Кузьмович – знавець своєї справи. Він працював в різних ланках освітньої системи, тож добре знає сучасну школу з усіма її проблемами».

Під час розмови обговорили питання реформи освіти. Зокрема, розглянули аспекти Закону України «Про освіту», який має бути прийнято в першому кварталі 2016 року. При підтримці депутатів Верховної Ради України в силу закон має вступити з 1 вересня 2018 року. Отож, відповідно до Закону, в галузі освіти відбудуться зміни, які насамперед стосуються соціальної сфери. Так, харчування учнів 1-4 класів не буде фінансуватися з державного бюджету. Крім того, буде збільшено і батьківську плату в дошкільних навчальних закладах. Зміни чекають на початкову школу, зокрема для учнів 1-2 класів, які будуть навчатися не за звичайною урочною системою. Крім того, після закінчення 9-го класу всі учні  проходитимуть ЗНО, на основі чого вступатимуть у старшу профільну школу. Школи ІІІ ступеня будуть багатопрофільні, учні будуть вивчати не 16-18 навчальних предметів, а 8-9 відповідно до обраного профілю.

Поспілкувались з Павлом Хобзеєм і щодо питання сертифікації вчителів, яке активно обговорювалося педагогами у соціальних мережах. Заступник Міністра зазначив, що незалежна сертифікація вчителів потребує додаткового фінансування. Тож, зважаючи на те, що сьогодні країна знаходиться у стані війни, атестувати освітян будуть як раніше. А незалежна сертифікація буде проходити на добровільній основі, за результатами якої педагоги зможуть отримувати надбавку до заробітної плати.

В результаті зустрічі Павло Хобзей запропонував Оксані Гвозденко працювати в робочій групі по впровадженню профільної освіти в старшій школі. А також в Міністерстві чекають прогресивних, цікавих ідей і пропозицій щодо навчальних планів освітньої галузі від директорів та вчителів навчальних закладів нашого міста.

Загалом, поїздка була пізнавальною, насиченою та цікавою. Як зазначає заступник міського голови Оксана Гвозденко: «Навіть у найсміливіших мріях я не припускала можливості поспілкуватись із заступником Міністра освіти і науки України. Саме завдяки авторитету нашого міського голови Віктора Весельського, мені та начальнику управління освіти і науки міської ради пощастило побувати у Міністерстві».

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія