Завершила роботу двадцять перша сесія міської ради восьмого скликання
Під час другого пленарного засідання двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання депутати міської ради підтримали рішення щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей Новоград-Волинської міської територіальної громади. По кожному з об’єктів топоніміки депутати голосували окремо. Після тривалих обговорень та дискусій було прийнято відповідні рішення.
Заступник міського голови, голова комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради Наталія Борис у своєму виступі з даного питання зазначила, що “на сьогодні вкрай актуальним є переосмислення історичної спадщини. Міністерство культури і інформаційної політики України виступає за відмежування українського культурного простору від маркерів імперської спадщини. Розпочато загальнонаціональний проєкт «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі» за участю авторитетних експертів – істориків, культурологів, філософів, лідерів громад. Головний меседж – ми повинні популяризувати українську культуру та поступово заміщувати російську і радянську спадщину. Розумом і серцем бути з Україною”.
Рішенням міської ради перейменовано близько 70 вулиць та 30 провулків в місті, а також 20 вулиць та провулок в населених пунктах старостинських округів громади. Зокрема, відтепер у нас не буде назв топонімів на честь генералів російської імперії, військових діячів і керівників військових формувань часів радянського союзу, російських географічних назв, науковців тощо. Натомість, формуючи власний український наратив, маємо вулиці Військової доблесті, Героїв полку Азов, Героїв УПА, Європейську та інші.
В цілому частка назв/імен, які присвоєно об’єктам топоніміки:
- 20% – внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зміцнення міжнародного авторитету держави, підтримання міжнародного миру.
- 22% – здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я батьківщини.
- 26% – зробили значний внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.
- 12% – популяризація видатних фактів історії України.
- 10% формування історичної свідомості українського народу.
- 3% – повернення історичної назви вулиці.
- 6% – абстрактні топоніми (запропоновані мешканцями вулиць).
З детальним переліком назв вулиць, провулків, парків, скверів та алей громади можна буде ознайомитись після підписання та оприлюднення рішення на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради у встановлені чинним законодавством терміни.
Також під пленарного засідання на вимогу часу народні обранці затвердили Програму забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Новоград-Волинської МТГ на 2022 рік. В умовах воєнного стану до нашої громади прибули та продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи з тих областей, де ведуться активні бойові дії. Програмою передбачено вирішення питань щодо забезпечення належного перебування ВПО у нашій громаді.
Зокрема, Програмою чітко регламентовано процес надання допомоги з харчуванням, медикаментами, оплатою комунальних послуг та енергоносіїв у приміщеннях комунальної власності та інших комунальних установ, які будуть надані під потреби ВПО та інше. З цим пов’язана і необхідність внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік, які також затверджено під час пленарного засідання.
Онлайн-трансляція пленарного засідання за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LNJVcX5ya_A
https://www.youtube.com/watch?v=Hebkz4RqtOk