Завершила роботу двадцять перша сесія міської ради восьмого скликання

16 Червня 2022, 16:00

Під час другого пленарного засідання двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання депутати міської ради підтримали рішення щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей Новоград-Волинської міської територіальної громади. По кожному з об’єктів топоніміки депутати голосували окремо. Після тривалих обговорень та дискусій було прийнято відповідні рішення.

Заступник міського голови, голова комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради Наталія Борис у своєму виступі з даного питання зазначила, що “на сьогодні вкрай актуальним є переосмислення історичної спадщини. Міністерство культури і інформаційної політики України виступає за відмежування українського культурного простору від маркерів імперської спадщини. Розпочато загальнонаціональний   проєкт «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі» за участю авторитетних експертів – істориків, культурологів, філософів, лідерів громад. Головний меседж – ми повинні популяризувати українську культуру та поступово заміщувати російську і радянську спадщину. Розумом і серцем бути з Україною”.

Рішенням міської ради перейменовано близько 70 вулиць та 30 провулків в місті, а також 20 вулиць та провулок в населених пунктах старостинських округів громади. Зокрема, відтепер у нас не буде назв топонімів на честь генералів російської імперії, військових діячів і керівників військових формувань часів радянського союзу, російських географічних назв, науковців тощо. Натомість, формуючи власний український наратив, маємо вулиці Військової доблесті, Героїв полку Азов, Героїв УПА, Європейську та інші.

В цілому частка назв/імен, які присвоєно об’єктам топоніміки:

- 20% – внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зміцнення міжнародного авторитету держави, підтримання міжнародного миру.

- 22% – здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я батьківщини.

- 26% – зробили значний внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

- 12% – популяризація видатних фактів історії України.

- 10% формування історичної свідомості українського народу.

- 3% – повернення історичної назви вулиці.

- 6% – абстрактні топоніми (запропоновані мешканцями вулиць).

З детальним переліком назв вулиць, провулків, парків, скверів та алей громади можна буде ознайомитись після підписання та оприлюднення рішення на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради у встановлені чинним законодавством терміни.

Також під пленарного засідання на вимогу часу народні обранці затвердили Програму забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Новоград-Волинської МТГ на 2022 рік. В умовах воєнного стану до нашої громади прибули та продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи з тих областей, де ведуться активні бойові дії. Програмою передбачено вирішення питань щодо забезпечення належного перебування ВПО у нашій громаді.

Зокрема, Програмою чітко регламентовано процес надання допомоги з харчуванням, медикаментами, оплатою комунальних послуг та енергоносіїв у приміщеннях комунальної власності та інших комунальних установ, які будуть надані під потреби ВПО та інше. З цим пов’язана і необхідність внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік, які також затверджено під час пленарного засідання.

Онлайн-трансляція пленарного засідання за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LNJVcX5ya_A

https://www.youtube.com/watch?v=Hebkz4RqtOk

Чат-бот Гаряча лінія