Завершилося перебування в Новограді-Волинському німецької делегації

30 Березня 2016, 10:05

В рамках співпраці із закордонними школами-партнерами в період з 13 березня  по 23 березня 2016   Новоград – Волинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 «Школа сприяння здоров’ю» зустрічала делегацію учнів та вчителів з гімназії м.Візентайд (Баварія). Це візит-відповідь німецьких гімназистів на перебування на мовному стажуванні звягельських школярів у жовтні 2015 року. Впродовж 10 незабутніх днів німецькі школярі  навчалися в  нашій школі та проживали в сім’ях своїх українських друзів. Адміністрацією, педагогами та  батьками для них було організовано  ряд цікавих та змістовних заходів. Розпочалася німецько-українська   співпраця із офіційного прийому у міського голови Віктора Весельського. Програма перебування  гостей з Німеччини, крім навчання у школі та відвідування уроків, включала спортивні змагання, ігри на природі, розучування українських  народних танців та пісень. З метою знайомства з Україною проводилися  екскурсії до Київа, Рівного та Острога,  а також – музею Лесі Українки. Учасники обміну підготували виступи та презентації   про пам’ятки та цікаві місця в Україні, які пов’язані з історією Німеччини, української культури та традицій. Діти мали можливість познайомитися  з роботою підприємств міста, зокрема, швейної фабрики «Леся» та кондитерської фабрики «Жако», зустрітися з волонтерами місцевої організації «Самооборона».

Учнівський та педагогічний колективи на чолі з директором школи Валентиною Сільвертюк організували  учням та вчителям гостинний прийом, під час якого  продемонстрували  досягнення успіху в розвитку громадсько-активної позиції, адже цього року   темою українсько-німецької співпраці   обрано «Активний громадянин – активна демократія».  Гості мали змогу ближче познайомилися з особливостями культурного  життя українців, нашою буденністю та менталітетом. Швидко пролетіли дні, наповнені радісними подіями, пізнавальними освітніми і культурними подорожами. Вони залишили найкращі спогади у всіх учасників дружньої зустрічі у рамках проекту з міжнародної співпраці, незабутні враження, порівняти які можна тільки з найприємнішими моментами в житті кожної людини.  Взаємообмін  був особливим, тому що діти потрапили в атмосферу яскравих контрастів, безперервних змін та просто дружнього спілкування. Кожен день став   незабутнім та вражаючим. Позитивні емоції та нові враження ще надовго залишаться приємною згадкою про проведений час.

Слова подяки від імені педагогічного колективу СШ№4, батьків та учнів висловлюємо директору місцевого хлібзаводу Сергію Портянку, приватним підприємцям Павлу Рихальському, Євгенію Давидову, лісничому  ДП «Новоград-Волинський  ДЛМГ» Івану Павлюку. Перебування німецької делегації було би менш яскравим без вагомої участі наших спонсорів. А творчим  генератором ідей та безпосередніми організаторами прийому німецької делегації в нашому місті були наші педагоги – вчитель німецької мови Алла Тетеря, заступник директора школи Олена Опанасюк.

 

Бондарчук Катерина

учениця 11-Бкласу СШ№4

 

Чат-бот Гаряча лінія