Збір та вивезення сміття: за що ми платимо?
За які послуги ми платимо? Що входить у тариф?Установи, організації, підприємства, жителі міста, сплачують кошти за комунальні послуги, до переліку яких входить послуга з вивезення побутових відходів.Вищезгадана послуга надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених у Законі України “Про житлово-комунальні послуги” та вимогами правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.До складу послуги комунального підприємства «Звягельсервіс» входять: зберігання, перевезення та захоронення побутових відходів, абонентське обслуговування споживачів.
- Збирання та перевезення побутових відходів здійснюються спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
- Перевезення побутових відходів здійснюється відповідно до графіку надання послуги.
- Під час надання послуг з вивезення побутових відходів великогабаритні та ремонтні відходи (у складі побутових відходів) вивозяться окремо від інших видів побутових відходів.
- Критерієм якості послуг є:
– дотримання графіка вивезення побутових відходів,– дотримання правил надання послуг з поводження з побутовими відходами,– дотримання вимог законодавства щодо надання послуг з вивезення побутових відходів.Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів встановлений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2006 року №1010.До витрат, які виникають у підприємства при наданні послуги включаються:– витрати підприємства, що необхідні для забезпечення належного надання цієї процедури: дизельне паливо, мастильні матеріали, запасні частини для обслуговування спеціальної техніки (сміттєвозів);
- оплата праці персоналу;
- податки та інші витрати.
Споживач також сплачує плату за абонентське обслуговування.Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором.Ці витрати виконавця пов’язані з:
- укладенням договору про надання комунальної послуги;
- здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
- нарахуванням та стягненням плати за спожиту послугу, а також виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів.
Увага! Мешканці багатоквартирного будинку можуть вибрати модель договірних відносин з надавачем послуг.Така можливість передбачена статтею 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” і рішення приймається на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку.
Які моделі договірних відносин визначає Закон?Закон передбачає три моделі організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг: індивідуальний договір, колективний договір та договір з колективним споживачем.Індивідуальний договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем комунальних послуг і споживачем, тобто індивідуально з кожним окремим співвласником багатоквартирного будинку.Колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Особливостями цієї моделі є: власники квартир можуть делегувати представлення своїх інтересів управителеві будинку або іншій уповноваженій особі. Крім управителя, такою уповноваженою особою може бути один із співвласників багатоквартирного будинку, уповноважений орган управління ОСББ; правління житлово-будівельного кооперативу; інша фізична або юридична особа, уповноважена рішенням співвласників;Договір з колективним споживачем про надання комунальної послуги укладається об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.При укладанні із виконавцем комунальної послуги колективного договору або договору з колективним споживачем плата за абонентське обслуговування не нараховується.
Разом дбаймо про чистоту рідної громади, дотримуючись Правил користування майданчиками для збору ТПВ та Правил благоустрою. Лише таким чином ми забезпечимо чистоту і якість комфортного проживання!
Чистота – найкраща краса.