Збір та вивезення сміття: за що ми платимо?

15 Березня 2023, 16:33
Збір, вивезення, утилізація твердих побутових відходів один з головних факторів чистоти у громаді. Загальновідомо, що там, комфортно, де чисто. Комунальне підприємство «Звягельсервіс» є одним із підприємств, що забезпечує вивезення твердих побутових відходів у місті Звягель.Забезпечення збирання, зберігання, перевезення та захоронення сміття входять до тарифу на житлово-комунальні послуги.
За які послуги ми платимо? Що входить у тариф?Установи, організації, підприємства, жителі міста, сплачують кошти за комунальні послуги, до переліку яких входить послуга з вивезення побутових відходів.Вищезгадана послуга надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених у Законі України “Про житлово-комунальні послуги” та вимогами правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.До складу послуги комунального підприємства «Звягельсервіс» входять: зберігання, перевезення та захоронення побутових відходів, абонентське обслуговування споживачів.

  • Збирання та перевезення побутових відходів здійснюються спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
  • Перевезення побутових відходів здійснюється відповідно до графіку надання послуги.
  • Під час надання послуг з вивезення побутових відходів великогабаритні та ремонтні відходи (у складі побутових відходів) вивозяться окремо від інших видів побутових відходів.
  • Критерієм якості послуг є:

    дотримання графіка вивезення побутових відходів, дотримання правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, дотримання вимог законодавства щодо надання послуг з вивезення побутових відходів.Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів встановлений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2006 року №1010.До витрат, які виникають у підприємства при наданні  послуги включаються:– витрати підприємства, що необхідні для забезпечення належного надання цієї процедури: дизельне паливо, мастильні матеріали, запасні частини для обслуговування спеціальної техніки (сміттєвозів);

  • оплата праці персоналу;
  • податки та інші витрати.

Споживач також сплачує  плату за абонентське обслуговування.Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором.Ці витрати виконавця пов’язані з:

  • укладенням договору про надання комунальної послуги;
  • здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  • нарахуванням та стягненням плати за спожиту послугу, а також виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів.

Увага! Мешканці багатоквартирного будинку можуть вибрати модель договірних відносин  з надавачем послуг.Така можливість передбачена статтею 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” і рішення приймається на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку.
Які моделі договірних відносин визначає Закон?Закон передбачає три моделі організації договірних відносин  щодо надання комунальних послуг: індивідуальний договір, колективний договір та договір з колективним споживачем.Індивідуальний договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем комунальних послуг і споживачем, тобто індивідуально з кожним окремим співвласником багатоквартирного будинку.Колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Особливостями цієї моделі є: власники квартир можуть делегувати представлення своїх інтересів управителеві будинку або іншій уповноваженій особі. Крім управителя, такою уповноваженою особою може бути один із співвласників багатоквартирного будинку, уповноважений орган управління ОСББ; правління житлово-будівельного кооперативу; інша фізична або юридична особа, уповноважена рішенням співвласників;Договір з колективним споживачем про надання комунальної послуги укладається об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.При укладанні із виконавцем комунальної послуги колективного договору або договору з колективним споживачем плата за абонентське обслуговування не нараховується.
Разом дбаймо про чистоту рідної громади, дотримуючись Правил користування майданчиками для збору ТПВ  та Правил благоустрою. Лише таким чином ми забезпечимо чистоту і якість комфортного проживання!

Чистота – найкраща краса.

Чат-бот Гаряча лінія