Жінки-депутатки Новоград-Волинської міської ради турбуються про людей, які знайшли прихисток від війни у нашій громаді

25 Серпня 17:59

25 серпня 2022 року у Новограді-Волинському відбулося відкриття пункту прокату речей першої необхідності (побутової техніки та посуду) для внутрішньо переміщених осіб.

Реалізація проєкту відбулася завдяки ініціативі секретаря міської ради Оксани Гвозденко, у співпраці з депутатками міської ради Лілією Хрущ, Світланою Прищепою, Ларисою Шутовою, Валентиною Тростенюк, Людмилою Тодорович та Світланою Крапівницькою, які входять до складу депутатської групи «Рівні можливості».

Повномасштабна війна триває вже шість місяців. У цей складний і тривожний час наша громада прихистила близько 3-ох тис. внутрішньо переміщених осіб. Вкрай важливо потурбуватися про людей, які були вимушені тікати від війни. Кожна історія вражає до болю.

Серед головних завдань, які перед собою поставила депутатська група «Рівні можливості» – це реалізація соціальних проєктів, турбота про вразливі верстви населення, відстоювання прав жінок, гендерні питання. Одним із пріоритетів депутатської групи – це підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Не гаючи часу, жінки-депутатки Новоград-Волинської міської ради доклали максимум зусиль для отримання грантового фінансування ІСАР «ЄДНАННЯ», яким передбачено кошти у сумі 100 тис. грн на облаштування пункту прокату речей першої потреби. Адже для комфортного облаштування житла на початковому етапі необхідно мати ряд елементарних побутових речей. Активну допомогу у супроводі проєкту надавав відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради (начальник Юрій Савич).

Пункт прокату функціонуватиме на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради, що розміщено на вул. Військової доблесті, 14 (колишня назва вул. Леваневського).

Всі речі у пункті прокату надаватимуться на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам після складання обстеження потреб. Також передбачено, що в першу чергу, речі першої побутової необхідності надаватимуться багатодітним сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб, не більше двох одиниць побутових предметів на одну сім’ю.

Наразі у пункті прокату речей першої необхідності знаходяться:

– 2 холодильники;

– 2 пральні машини;

– 5 мікрохвильових печей;

– 10 прасок;

– 10 електричних чайників;

– 10 фенів;

– 5 блендерів;

 – 5 мультиварок;

– 12 сковорідок;

 – 36 каструль;

 – 1 телевізор ( подарунок приватного підприємця Ігоря Юшманова).

Також на черговому 48 засіданні виконавчого комітету міської ради було затверджено Положення про пункт прокату побутових предметів у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради. Зокрема, у Положенні чітко регламентовано порядок видачі та повернення побутових предметів, перелік документів, які необхідно надати особам, які звернулись до пункту прокату тощо.

Реалізація таких ініціатив наближає нашу Перемогу. Продовжуємо тримати стрій!

Чат-бот Гаряча лінія