«Житомиргаз» до кінця року планує облаштувати лічильниками 85% помешкань Житомирської області

5 Липня 2016, 22:12

Протягом останніх трьох років більше 11 тисяч споживачів газу Житомирщини встановили лічильники за власний кошт. Житомиряни, не чекаючи термінів отримання безкоштовного лічильника, самостійно встановлюють прилади обліку та економлять газ.

Відповідно до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який прийнятий у 2011 році, облік газу у всіх споживачів повинен виконуватися виключно за лічильниками вже до кінця 2017 року. Встановлення лічильників може здійснюватися за рахунок газової компанії, бюджетних коштів або користувачів газу.

Протягом цього року ПАТ «Житомиргаз» має встановити майже 2,5 тис індивідуальних та 800 будинкових лічильників газу. На облаштування безкоштовними приладами обліку квартир і будинків держрегулятор в особі НКРЕКП затвердив «Житомиргазу» 31,3 млн грн.

Будинкові лічильники, згідно з рішенням держрегулятора, встановлюються на будинках, де переважають споживачі, які використовують газ для приготування їжі і мають лише газову плиту. Обсяг використання палива таких споживачів становить 7,1 м. куб. на людину в місяць (за відсутності централізованого гарячого водопостачання). За підрахунками держрегулятора, при досить незначних витратах палива встановлення будинкових лічильників є економічно обґрунтованим та не потребує підвищення тарифу на розподіл газу.

«Встановлення лічильника – відповідальний крок кожної родини до енергозбереження і економії палива. Завдяки таким діям споживачі вберігають себе на майбутнє від непередбачуваних змін у законодавстві та сплачують виключно за спожитий газ», – наголошує директор з капітального будівництва ПАТ «Житомиргаз» Віталій Сушицький.

Протягом шести місяців газорозподільне підприємство вже встановило дві тисячі індивідуальних приладів обліку газу. Компанія «Житомиргаз» зі свого боку докладає максимум зусиль для встановлення приладів обліку.

«Безкоштовні лічильники встановлюються відповідно до сформованих графіків, куди в першу чергу входять споживачі, які мають газову плиту та водонагрівач. Мешканців будинків, де встановлюються лічильники, заздалегідь сповіщають про дату оголошенням на під’їздах. Також графік встановлення на тиждень публікується у місцевих ЗМІ. Адже споживач повинен підготувати кухню для проведення монтажних робіт та надати газовикам доступ до квартири, тобто бути присутнім вдома в цей час», – зауважує заступник головного інженера ПАТ «Житомиргаз» Олексій Міхненко.

Варто зауважити, якщо споживач відмовляється від лічильника, що безкоштовно встановлює «Житомиргаз», він все одно до 2018 року повинен встановити прилад обліку, але уже за власні кошти. Адже відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу» з 1 січня 2018 року подача газу в квартири без лічильників повинна бути припинена.
 

Регіональна газова компанія «ЖИТОМИРГАЗ»

 

Чат-бот Гаряча лінія