Житомирська ОДА інформує: у Координаційному штабі відбулась онлайн-зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти Захисників 30-ої омбр імені князя Костянтина Острозького

16 Березня 2023, 10:23

Представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими провели спільно з представниками 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького провели онлайн-зустріч з рідними та близькими полонених і зниклих безвісти Захисників України.

Так, під час зустрічі було роз’яснено проведення обліку  зниклого безвісти військовослужбовця як полоненого, зокрема отримання військовою частиною відповідного документального підтвердження від компетентних органів.

Також представник 30 омбр зазначив, що в рамках проведення службового розслідування здійснюється опитування, усі відомості спрямовуються до компетентних органів. Проте висновки розслідування не можуть ґрунтуватися на припущеннях, мають бути конкретні докази.

Що стосується локації ймовірного місця зникнення військовослужбовця, він пояснив, що коли підрозділ знає ймовірне місце зникнення, це вказується у відповідному акті службового розслідування. Проте є труднощі зі встановленням таких локацій у місцях, де велися чи ведуться активні бойові дії. Якщо немає доказів загибелі військовослужбовця, командування вживає заходів із його пошуку.

«Уся інформація,  отримана від свідків події, спрямовується до відповідних органів. Родичам чи їхнім адвокатам ми можемо надати лише ту інформацію, яка не має обмеження в доступі», – додав представник військової частини.

Представник координаційного штабу наголосив, що військова частина безпосередньо не бере участі в процесі обміну військовополоненими, але може надсилати інформацію щодо військовослужбовця, якщо вона оновлюється чи уточнюється.

Він зауважив, що належних відомостей про людей, які перебувають в полоні, росія часто не надає. Така інформація надходить з різних джерел, у тому числі від повернених з полону.

Також представник штабу звернув увагу на те, що стосовно всіх захисників, які внесені в єдиний реєстр Оборонців, ведеться робота з повернення з полону. Полонені повертаються з різних місць утримань і від різних угруповань, які їх утримують.

 

Житомирська ОВА
Чат-бот Гаряча лінія