Символіка громади

Громада має свій малий, повний герб та корогву (гербове знамено), автор яких Микола Олександрович Босенко – член Спілки архітекторів України.

Зміст, опис та порядок використання гербів і корогви визначено міською радою згідно із Законом (останні зміни відповідно до рішення міської ради від 31.03.2022  № 511.

Повний герб Звягельської міської територіальної громади

На великому пурпуровому щиті, розділеному на чотири долі широким білим прямим хрестом /кольори історичного герба Волині, початку ХІV ст./ в центрі розташовано картуш кольору золота, в який вписано малий герб Новоград-Волинської міської територіальної громади.

По обидва боки картуша стоять кожний на одній нозі срібні лелеки, символи чистоти і вірності, що піднятими ногами утримують картуш, а над ним дзьобами підносять золотий дзвін. За картушем розташовано діагонально хрещені молот і шаблю, символи трудової і бойової слави міста. В кінці герба на синьо-жовтій стрічці, яка опоясує низ великого щита і кінцями діагонально завершує його верх, зображено золотий тризуб. Всю композицію вінчає срібна міська корона.

Прапор громади

Громада має свій прапор (полотно білого кольору з кольоровим зображенням елементів повного герба міста). Автор Микола Олександрович Босенко, член Спілки архітекторів України. Прапор Громади встановлюється у залі засідань міської ради під час проведення сесій, загальноміських свят, у службовому кабінеті міського голови та перед Будинком міської ради.

Малий герб Звягельської міської територіальної громади

Щит Іспанський за формою, чотирьохдільний з главою, міською короною. У верхній правій долі – прямий пурпуровий хрест з вігнутими сторонами – фрагмент гер­ба міста Новограда-Волинського, діючого з 1796 року.

На пурпуровому тлі верхньої лівої долі, що має форму фортечної стіни, зображені схрещені меч і козацька шабля. Емблема символізує події національно-визвольної боротьби ХVII ст. На зеленому тлі нижньої правої долі зображено дві срібні схрещені пір’їни у вигляді букви “У”. Емблема несе інформацію, що місто являється батьківщиною видатної української поетеси Лесі Укра­їнки, а також місцем життя і діяльності сім’ї Косачів.

На голубому тлі нижньої лівої долі зображено золотий дзвін. Емблема відтворює легенду про роль дзвону над рікою Случ.  Герб прикрашає міська корона у вигляді стилізованого зображення п’ятибашенної фортеці кольору срібла.

Корогва міська (Гербове знамено)

Прямокутник із співвідношенням сторін 1:1,23. На білому тлі з пурпуровою вишивкою (мотив вишиванок із зібрань Косачів по Волині) в центрі розташовано малий герб. Кайма знамена являє собою хвилеподібний малюнок, утворений поєднанням рівновеликих трикутників білого і червоного та жовтого і голубого кольорів по краю периметра. В чотирьох кутках на голубих трикутниках золоті зображення тризуба. Древко корогви голубого кольору, завершується металевим золотим тризубом.

 

Гімн громади

Громада має свій гімн. Слова, музика та порядок використання гімну, його позивних сигналів затверджується міською радою згідно із Законом.

Гімн міста

Де висока круча, скеля стрімка,
Голосисті дзвони небо торка,
Слава сивих віків,
Гордих батьків
Плине, наче Случ-ріка
Ми твої, Возвягелю, дочки й сини,
Рідна Леся з нами сонцем весни.
Слово правди звучить
І пломенить,
Наші душі боронить.
Молодої волі стелиться шлях,
Ключ від щастя долі в наших руках.
Піднімайся, рости,
Садом цвіти,
Слався, місто, у віках! 

Музика – Івана Мамайчука (місцевий композитор)
Слова – Юрія Ковальського (місцевий поет)

 

Чат-бот Гаряча лінія