Золота осінь – золотий вік

2 Жовтня 2023, 10:49

Цього року 1 жовтня, Міжнародний день громадян похилого віку  радує яскравим сонечком та такими ж осінніми барвами. Погода милує, підтримує, ніжить… День людей похилого віку та День ветерана – то  можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Непрості умови життя для всіх українців склалися на другому році війни, подвійні проблеми у людей, які мають складні життєві обставини, пов’язані з віком, хворобами, обмеженнями. І якщо про них мало хто знає, то це свідчить не про те, що їх немає, а про те, що їх вирішують.

Одним із основних помічників для людей похилого віку в Звягельській територіальній громаді є територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Протягом 35 років незмінною підтримкою установи користувались більше 7 тис. мешканців міста. Нині територіальний центр опікується долями 1397 осіб. При терцентрі функціонує три відділення.

Одне з них: відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги. Здійснює  обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно  до сукупного доходу членів сім’ї, потребують натуральної допомоги, тобто продуктами харчування, вживаним одягом, взуттям. Соціальна послуга «Натуральна допомога» надається 394 громадянам. Відділення має робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків, який надає посильну допомогу в дрібному ремонті будинків, меблів, вікон, дверей тощо. Діє пункт прокату побутової техніки для внутрішньо переміщених осіб.

Відділення денного перебування надає  послугу соціальної адаптації, а це – соціально-медичні послуги, психологічні, інформаційні послуги, соціально-педагогічні послуги. Обслуговуванням охоплені 311 осіб. Відділення має пункт прокату технічних засобів реабілітації. Соціальна адаптація передбачає проведення комплексу заходів, спрямованих на продовження соціальної активності осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. У рамках надання цієї послуги у територіальному центрі організовані: групи здоров’я, сеанси масажів, заняття у спортзалі з тренажерами, є кабінет трудової адаптації, фольклорний ансамбль «Осінь». В установі організовується дозвілля для підопічних. Створено «Університет третього віку», який допомагає літнім людям адаптуватися до сучасних умов життя.

Відділення соціальної допомоги вдома здійснює обслуговування вдома 692 осіб, які частково або повністю втратили свою рухову активність. Силами 55 соціальних робітників надається соціальна послуга «Догляд вдома»  не тільки  на території міста, а й на територіях старостинських округів, які приєднались до Звягельської громади. Будні  соціальних робітників переобтяжені проблемами, заходами по їх вирішенню, відстанями, які потрібно максимально швидко долати, погодними умовами, настроями та хворобами підопічних… Праця соціального робітника – тривала й клопітка, без  швидких результатів, важка і емоційно виснажлива. Основні  завдання: прослідкувати, щоб  підопічні мали паливо на зиму, необхідні ліки, були нагодовані та охайні, щоб у будинку було чисто та затишно, щоб були проплачені рахунки, інше. Надається близько 40 видів послуг. Охопити всіх бажаючих отримати послугу по догляду вдома – важко, існує черга на обслуговування.

Турбота про людей похилого віку – справа не лише органів влади, а й усього суспільства, адже саме вони зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі.  Ми можемо лише здогадуватися, скільки випробувань, довелося їм пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які  пронесли через все своє життя. Висловлюємо безмежну вдячність Вам, дорогі представники старшого покоління, за безцінні знання, багаторічну працю та гідний приклад для наслідування. Нехай золота пора, в яку ви вступили, буде світлою і ласкавою, сповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких, а родинний вогник завжди зігріває ваші серця.

 

Чат-бот Гаряча лінія