Зробіть новорічну мандрівку максимально безпечною

29 Грудня 2021, 17:10
Багато хто в новорічні свята поїде відвідати рідних чи просто відпочити. Майже кожна подорож — це контакт із великою кількістю людей, що підвищує ризики захворіти на COVID-19. Тому нагадуємо, як зробити мандрівку максимально безпечною.
Насамперед вакцинуйтеся. Повний курс щеплень значно знижує ризик захворіти та передати хворобу іншим. Також запитайте у друзів чи родичів, до яких вирушаєте, чи вони щеплені. Якщо ні, запропонуйте їм почати вакцинацію на тривалих вихідних, поки мають вільний від роботи час (нагадуємо, що центри вакцинації не працюватимуть 1 і 2 січня).
Якщо ви не вакциновані, зробіть тест перед виїздом, щоб пересвідчитися, що рушаєте в дорогу здоровими.
Перш ніж вирушити в дорогу, перевірте, яка епідемічна ситуація в області, до якої ви прямуєте. Ця інформація постійно оновлюється на урядовому сайті про COVID-19: https://bit.ly/3J1fL4x.
Згенеруйте COVID-сертифікат. Про всяк випадок, збережіть його на телефон окремим файлом та роздрукуйте. Так ви не залишитеся без документа, якщо в “Дії” трапиться збій або телефон розрядиться. Те саме стосується паспорта і водійського посвідчення — майте з собою фізичний документ, який посвідчує особу.
Якщо маєте власне авто — їдьте ним, щоб не контактувати з іншими. Безпечною вважається поїздка з людьми, з якими ви разом мешкаєте.
Поїздки громадським транспортом організовуйте так, щоб не чекати на вокзалі або в аеропорту, краще обрати прямий маршрут без пересадок.
Купівлю квитків чи реєстрацію на рейс перенесіть в онлайн, щоб якнайменше стояти в чергах. Дотримуйтеся дистанції там, де це можливо.
У всіх приміщеннях та транспорті, навіть у таксі, носіть медичну маску або респіратор і регулярно їх змінюйте. Майте запас масок та антисептиків для рук.
Перевірте, чи є у вас контакти сімейного лікаря на випадок, якщо захворієте. Але дистанційну комунікацію узгодьте заздалегідь, щоб не телефонувати лікарю під час його вихідного чи відпустки. Детальніше про це ми писали тут: https://bit.ly/3mtFaKl.
Якщо погано почуваєтеся, залишайтеся вдома. Жодні квитки не варті того, щоб ризикувати своїм здоров’ям. Також не вирушайте в подорож, поки не завершили самоізоляцію.
Також нагадуємо правила безпечного святкування під час епідемії: https://bit.ly/3yEpVmQ.
Національна служба здоров’я України
Чат-бот Гаряча лінія