Зустріч із керівництвом Головного управління ДПС у Житомирській області з питань податкового законодавства

18 Лютого 2021, 10:25

 

Відбулася зустріч із керівництвом Головного управління ДПС у Житомирській області з питань податкового законодавства, у якій взяли участь міський голова Микола Боровець, представники територіальних громад Новоград-Волинського району.

Метою зустрічі було інформування представників територіальних громад щодо змін у податковому законодавстві, які набули чинності з 2021 р.

Зокрема, під час зустрічі обговорено питання щодо наповнення місцевих бюджетів податками та зборами, новації в галузі реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО. Розглянуто специфіку проведення кампанії декларування доходів за 2020 рік громадянами та самозайнятими особами. Проаналізовано процедури, які передбачені при списанні сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені.

Начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Житомирській області Романюк Микола Михайлович розповів про специфіку електронної взаємодії Державної податкової служби та органів місцевого самоврядування через інформаційно-телекомунікаційну систему Електронний кабінет.

Виконуюча обов’язків заступника начальника Головного управління ДПС Бех Алла Миколаївна розповіла про зміни, які були прийняті до законодавства, зокрема, було проінформовано про зміни у законі №1072:

  1. Відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 грн..

Відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у т.ч. самозайнятим особам, які станом на 1 грудня 2020 року мали борг за усіма податками та зборами, загальний розмір якого разом з штрафними санкціями, пенею та процентами за користування розстроченням/відстроченням не перевищує 6800 грн. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням. При цьому сплатити відстрочення суми податкового боргу необхідно до 29 грудня 2021 року.

  1. Прощення фінансових санкцій за умови сплати основної суми податкового боргу.

Платники податків (фізичні та юридичні особи окремих категорій), які станом на 1 листопада 2020 року мають податковий борг можуть скористатись нормою щодо спрощення фінансових санкцій.

Щодо питання деклараційної кампанії 2021 року. У процесі декларування доходів за 2020 рік обов’язково необхідно вказати:

  • іноземні доходи;
  • доходи у вигляді спадщини та подарунків;
  • доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
  • доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
  • основну суму боргу за кредитом платника податку, прощенного кредитором за його самостійним рішенням;
  • доходи від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;
  • доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції;
  • інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

Детальніше із електронними ресурсами ДПС можна ознайомитись за посиланнями:

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

 

 

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія