Зустріч соціальних робітників з лікарем-фізіотерапевтом вищої категорії Порадою Аллою Микитівною

23 Жовтня 2019, 16:48

22 жовтня 2019 року в територіальному центрі відбулася навчальна зустріч соціальних робітників з лікарем-фізіотерапевтом вищої категорії Порадою Аллою Микитівною. Яка довгий час працювала викладачем геронтології (науки про старість) в міському медколеджі, вела безкоштовний прийом громадян в Червоному Хресті. Видатна особистість Новограда-Волинського є автором підручників для медколеджів усієї України. Її навчальний посібник «Основи фізичної реабілітації», виданий у 2006, перевиданий у 2008 році, є в електронних каталогах Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, ЦНБ Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Одеської національної наукової бібліотеки, зведеному каталозі Житомирської наукової бібліотеки ім. Ольжича та бібліотек Житомирської області, а також Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Через популярність у 2011 році МОЗ України затвердило як підручник для вищих медичних навчальних закладів І-ІІІ рівнів акредитації ще одну книгу місцевого викладача – «Медико-соціальна реабілітація і медичний контроль».

Цікаво і доступно лікар розповіла про особливості догляду за людьми похилого віку.

Наголосила на тому, що конфлікти з оточуючими часто виникають із-за порушення психіки, зору, слуху, сну, роботи кишкового тракту, сечового міхура у людей похилого віку. З віком обмін речовин сповільнюється і, як наслідок, сприяє нестабільній роботі практично всіх органів людини.

Підкреслила про особливості паспортного та біологічного віку підопічних. Буває, що 30-літні почувають себе старими. Це означає, що їх біологічний вік набагато більше паспортного. А буває і зовсім навпаки, 70-літні мають кучу планів та мають сили і оптимізм для їх звершення.

Лікар навела приклади грамотного ставлення до проблем старшого покоління, розповіла про найпростіші методи усунення проблемних ситуацій, дала корисні поради, які необхідно використовувати в роботі з підопічними.

Висловлюємо щиру подяку Аллі Микитівні за навчання та сподіваємося на подальші кроки співпраці.

Територіальний центр соціального обслуговування
(надання соціальних послуг) міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія