Звіт директора Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Новоград-Волинської міської ради Ольги Буковської про діяльність установи у 2018 році

6 Березня 2019, 23:21

Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю – є спеціальним реабілітаційним закладом в системі соціального захисту населення, цільовим призначенням якого є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей, які мають ризик отримати інвалідність.

На утримання Центру в 2018 році було виділено 842, 8 тис грн, та додатково 155 тис. грн з державної субвенції на придбання сучасного реабілітаційного обладнання. Що в сумі становило 997,8 тис грн.

На фінансування діяльності Центру в 2018 році було виділено: 
(Заробітна плата – 706 тис.900грн;
Оплата послуг та енергоносіїв – 47 тис. грн.;
Поточні видатки які включають дизельне паливо, канцтовари, запасні частини, медикаменти та оплату послуг крім комунальних – 90 тис. 185 грн.)
Протягом 2018 року Центр організував свою роботу у відповідності до Положення та забезпечував надання комплексу реабілітаційних послуг 
87 дітям з інвалідністю.
Серед основних захворювань в 2018 році були:
– 42 дитини психіатричні захворювання та розумова відсталість;
– 35 дітей з заварюваннями опорно-рухового-апарату та ДЦП;
– 5 дітей це змішані вади розвитку;
– 5 дітей групи ризику.

Облік отримувачів послуг за віковими групами становив :
– Ранній вік (0-3 років) – 13 дітей.
– Дошкільний вік (4-7 років) – 30 дітей, 
– Шкільний вік (7-14 років) – 33 дитини.
– Підлітковий вік (15-18років) -11 дітей.

З них соціально інтегровані у загальні середні освітні навчальні заклади – 25 дітей.
Варто зазначити що порівнянні з 2016-17 роками значно зросла кількість дітей з психіатричними захворюваннями, та розумовою відсталістю. Якщо в 
2016 рік курс реабілітації отримали 55 дітей з яких психіатричні захворювання були у 17 дітей 2 з яких мали розлади аутичного спектру;
2017 рік курс реабілітації отримали 72 дитини з яких 28 дітей з психіатрією та 7 аутистів;
2018 році 87 дітей і переважна більшість становила 42 дитини з психіатричними захворюваннями 
– 20 дитячий аутизм
– 17 розумова відсталість
– 5 дітей з синдром Дауна.

Тому в Центрі, за рішенням Реабілітаційної комісії було сформовано дві групи з навчально – корекційного розвитку, для дітей які мають психіатричні вади та розумову відсталістю. 
Корекційна робота проводилась вчителем-реабілітологом, психологом, та логопедом. Заняття проходили в груповій та індивідуальній формі, відштовхуючих виключно від індивідуальних потреб дитини.

Робота спрямована переважно на розвиток оволодіння практичними діями як внаслідок цілеспрямованого навчання та виховання, діти поступово почали сприймати соціум та виражали емоційне ставлення до нього, що в майбутньому слугувало позитивним досвідом залученням такої дитини до її соціалізації.
Заняття з логопедом як педагогічний корекційно-відновлювальний процес, був одним із актуальних на 2018 рік і є першочерговою послугою для реабілітації дітей з інвалідностю. Тому, що порушення мовлення має 78% від загальної кількості вихованців Центру.
Реабілітація дітей з захворюваннями опорно-рухового-апарату та ДЦП на сьогодні залишається одним з пріоритетним напрямком діяльності центру.
За минулий рік курс реабілітації було надано 35 дітям з захворюваннями опорно-рухового-апарату та ДЦП. 
23 дитини з діагнозом ДЦП з них 9 мають важку розумову відсталість.

12 дітей мають різні види захворювання ОРА.
Головним завданням в роботі з дітьми які мають захворювання ОРА та ДЦП є обов’язкове проведення тестування великих моторних функцій організму, доцільність призначених вправ та методів з фізичної реабілітації, та послідовність дій виконання індивідуального реабілітаційного плану. 
Завдяки тому, що, Центр забезпечений сучасною матеріально-технічною базою, це дає змогу надавати різні види реабілітаційних послуг.
В листопаді 2018 року, було придбано Універсальну реабілітаційну кабіну для підвісної терапії, для реабілітації дітей хворих на ДЦП та порушення опорно-рухового апарату. 
На сьогодні дане обладнання є важливим елементом для реабілітації в поєднанні з сучасними та з роками удосконаленими методами роботи, що дало змогу досягти максимальних, позитивних та стійких результатів.

Позитивні зміни в розвитку динаміки спостерігались у 73% від кількості дітей з ураженням ОРА. 
Також варто зауважити, що, завдяки доцільній постановці реабілітаційного плану В 2018 році 3 дитини зняті з обліку групи ризику.
Для того щоб в повній мірі забезпечити безперебійне та якісне надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися, і потребують допомоги в пересуванні, Центром продовжуються надаватись безкоштовні транспортні послуги, спеціалізованого автобуса. Також послуги з перевезення надаються дітям та особам з інвалідністю, які займаються в спортивному клубі «Фенікс».

Фахівцями Центру накопичено певний позитивний досвід роботи.
Протягом року працівників Центру підвищували свій рівень знань відвідуючи курси підвищення кваліфікацій та активно брали участь в нарадах та семінарах присвячені ранній реабілітації дітей з інвалідністю
На сьогодні в установі максимально створені умови та можливості для самореалізації дітей у сфері дозвілля і фізичного виховання, як однією складової повноцінної комплексної реабілітації.
Протягом року підготовлено та проведено різноманітні святкові заходи, безкоштовні відвідування музею, циркових та театральних вистав. З метою залучення батьків до реабілітаційного процесу, наданні їм підтримки та педагогічно-психологічної допомоги проводиться робота в різноманітних формах:
– Засідання батьківського клубу « Від серця до серця», усні висвітлення рекомендацій та порад;
– Підбір літератури по розвитку і виховання дітей з особливими потребами ( за запитом);
– Виставки досягнень вихованців.
Центром налагоджена робота з благодійними організаціями, фондами та приватними підприємцями для проведення заходів та підтримки роботи установи.
Протягом року здійснено сучасний ремонт сенсорної кімнати та масажного кабінету.

Станом на 1 березня 2019 року на обліку в установі перебуває 80 дітей:
– 30 дітей підгрупа «А»;
– 3 дитини, завдяки доцільній постановці реабілітаційного плану зняті з обліку групи ризику; 
– 1 дитина перебуває на реабілітації за кордоном;

Від імені Центру хочу подякувати міському голові, секретарю міської ради та депутатам за порозуміння та підтримку нашої установи.
Дякую за увагу.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія