Звіт директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілії Хрущ про діяльність ДПСЗН у 2018 році

6 Березня 2019, 23:24

Основним завданням департаменту праці та соціального захисту населення Новоград – Волинської міської ради є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення.

Кожна людина повинна відчувати поважне ставлення до себе (ст. 3 Конституції України).
Робота департаменту спрямована на підвищення рівня життя мешканців міста, зменшення масштабів бідності та усунення їх найгостріших проявів, зменшення заборгованості з виплати заробітної плати, підвищення її рівня та підтримки соціально-уразливих верств населення.

Завдяки злагодженій співпраці спеціалістів департаменту праці та соціального захисту населення у 2018 році профінансовано за рахунок бюджетів всіх рівнів , а саме державного,обласного та міського бюджетів 300,7 млн. грн., що складає 44% консолідованого місцевого бюджету.
За період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено 247 млн. грн. різних державних соціальних допомог, пільг та субсидій а саме:
§ державних соціальних допомог – 72201,1 тис. грн.;
§ житлова субсидія – 140 782,1 тис. грн.;
§ пільги на житлово-комунальні послуги – 34 016,8 тис. грн.

Спеціалістами відділу прийому громадян здійснюється прийом документів з питань надання 18 видів державної соціальної допомоги, та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу. 
За період з 01 січня по 31 грудня 2018 року для призначення усіх видів державної соціальної допомоги та субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги, до відділу прийому громадян надійшло більше 59 тис. звернень від громадян нашого міста, у тому числі:
– для оформленням державної соціальної допомоги усіх видів – 4224 звернень;
– для оформленням субсидії з відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг -13 426 звернень;
– для оформленням отримання залишків невикористаної житлової субсидії – 2029 звернень;
– для отримання консультацій надійшло більше 39 тис. звернень.

У відділі з питань призначення станом на 01.01.2018 року на обліку перебувало 16 228 отримувачів усіх видів державної допомоги та житлових субсидій, а саме: 
– 5 500 одержувачів з 18-ти видів державної соціальної допомоги усіх видів, та 
– 10 728 одержувачів житлової субсидії. 
У зв’язку з неодноразовим прийннятям змін до Порядку надання житлових субсидій в 2018 році спеціалістами відділу опрацьовано та перераховано неодноразово більше 13 тис. справ. 
Станом на 01.01.2019 року призначено субсидію на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний період – 7 543 домогосподарствам, 349 домогосподарствам на придбання скрапленого газу та твердого палива та більше 4 тис. сім’ям державну соціальну допомогу.
Тричі проведено індивідуально – масовий перерахунок особових справ у зв’язку із збільшенням розмірів соціальних виплат та додано до особових справ близько 4 тис. розпоряджень про перерахунок державної соціально допомоги усіх видів. 
Відділ соціальних інспекторів забезпечує адресність надання допомоги та контроль за цільовим її використанням.

Так протягом 2018 року соціальними інспекторами, з метою підтвердження права на призначення державної соціальної допомоги та надання субсидії на житлово-комунальні послуги проведено обстеження понад 6 тис. домогосподарств з понад 10 тис. домогосподарств, або 58% від кількості сімей, яким призначено субсидію або соціальну допомогу. 
За 2018 рік проведено перевірки достовірності та повноти інформації про фактичне місце проживання 86-и внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції за наслідками яких проведено продовження виплат та поновлення пенсійних виплат за поданням ПФУ.
За звітний період проведено 54 засідання комісії по призначенню населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання пільг та разової грошової допомоги при виконавчому комітеті міської ради. На засідання яких спеціалістами відділу було опрацьовано та передано на комісію 5656 справ в тому числі 800 заяв для надання разової грошової допомоги у зв’язку із лікуванням та обставинами.

Одним з пріоритетних напрямків роботи департаменту є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
В 2018 році забезпечено санаторно-курортним лікуванням 27 учасників бойових дій з числа учасників АТО на загальну суму – 210,8 тис. грн. 
Відповідно до постанови КМУ від 19.10.2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» з державного бюджету спрямовано 1 236,9 тис. грн. на виплату компенсації 2 особам для придбання житла на первинному та вторинному ринках. 
Організовано навчання 30 учасників АТО для отримання водійських прав категорій B та D на загальну суму 124,1 тис. грн., 13 військовослужбовцям звільненим з військової строкової служби призначено одноразової матеріальної допомоги на 28,1 тис. грн.. 
За рахунок коштів міського бюджету забезпечено виплату разової грошової допомоги 95 учасникам АТО та членам родин загиблих учасників АТО на суму 300,0 тис. грн. (середня сума виплати 2,1 тис. грн.)

Важливим напрямком роботи департаменту є соціальний захист осіб з інвалідністю. Зокрема, забезпечення санаторно — курортним лікуванням, видачею направлень на виготовлення протезно — ортопедичних засобів реабілітації, встановлення статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни, оформлення транспортних справ осіб з інвалідністю для забезпечення спецавтотранспортом, формування особових справ для направлення громадян до будинків – інтернатів.
У 2018 році за принципом «гроші ходять за людиною» змінено механізм забезпечення санаторно-курортними путівками, який передбачає укладання тристоронніх договорів та відшкодування вартості наданих послуг місцевими органами соціального захисту населення щодо організації заходів з забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Протягом звітного періоду санаторно – курортним лікуванням забезпечено 159 осіб, в тому числі:
– 104 особи з інвалідністю загального захворювання шляхом укладання тристоронніх угод на суму 704,0 тис. грн.; 
– 33 ветерана війни та 22 особи з інвалідністю загального захворювання пройшли санаторно – курортне лікування в санаторіях Міністерства соціальної політики України.
Виплату грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне оздоровлення проведено 102 особам з інвалідністю. 
Проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 146 особам з інвалідністю різних груп і категорій на загальну суму 41,2 тис. грн. 
В 2018 році повністю змінено систему забезпечення протезно-ортопедичними засобами. Тепер на кожен виріб – і на протез, і на візок, оформлюється індивідуальний договір, який підписується тільки в тому випадку, якщо особа з інвалідністю вибрала ту модель, яка їй підходить. Для цього створено електронний реєстр виробів. Людина обирає у каталозі те, що потрібно саме їй, після цього спеціаліст робить запит на підприємство, і, після підтвердження укладається тристоронній договір на відпрацювання якого дається 40 днів. Далі виріб прибуває, проходить перевірку вимог якості і, якщо він задовольняє споживача, то підписується акт виконаних робіт, і тільки після цього здійснюється оплата”.
Так в 2018 році департаментом було укладено 123 договори з підприємствами на загальну суму 3605,4 тис.грн.

На території міста Новограда-Волинського проживає 1142 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до кошторисних призначень 2018 року спрямовано 
1 874 тис. грн. на виплату допомог та компенсацій постраждалим громадянам.
На пільгове медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету профінансовано – 78,1 тис. грн. 
Упродовж 2018 року в санаторно-курортних закладах оздоровлено 50 постраждалих громадян внаслідок аварії на ЧАЕС на загальну суму 375,1 тис.грн.

Також одним із напрямів державної соціальної політики, що забезпечує підвищений рівень соціальних гарантій окремих категорій громадян, є пільга на оплату житлово-комунальних послуг. 12 Законів України гарантують надання пільг окремим категоріям громадян.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг у місті надаються 35 підприємствами та організаціями у безготівковій формі. 
Станом на 01.01.2018 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків на обліку перебувало 13 447 осіб, які мають право на пільги, яким за звітний період фактично нараховано пільг на загальну суму 24 817,8 тис. грн. Середній розмір пільги у 2018 році по місту складав – 154 грн. 
Протягом звітного періоду спеціалістами персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян прийнято та надано консультацій 6 157 громадянам, сформовано 530 нових особових справ пільговиків, видано 622 довідки.
За попередній рік в межах міста було перевезено понад 900 тис. пільговиків, за що відшкодовано перевізникам з міського бюджету – 5 253,5 тис. грн. 
З 2016 року здійснюється суттєва підтримка осіб, які потребують соціального захисту в місті, за рахунок коштів з міського бюджету. Так відповідно до Положення про надання разової грошової допомоги громадянам збільшено розміри матеріальної допомоги, які потребують дороговартісного лікування до 20тис.грн. 
За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги 591 мешканцю на суму – 1,9 млн. грн. 
Для соціального захисту малозабезпечених верств населення міста рішенням виконавчого комітету від 27.07.2016 р. № 193 запроваджено пільгу за користування лазнею громадянам міста у разі відсутності комунальних зручностей з централізованого гарячого водопостачання і водовідведення. В 2018 році за рахунок коштів міського бюджету видано 327 довідок мешканцям міста.

Приділяється увага в місті шанованим 90-95-річним ювілярам. В минулому році спеціалісти департаменту за дорученням міського голови разом з радою ветеранів, територіальним центром привітали 96 ювілярів, кожен з них отримав матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень від міської ради.
20 грудня 2018 року на сесії міської ради депутатами підтримано рішення та внесено зміни до положення про надання разової грошової допомоги відповідно вітання до ювілеїв в 2019 році отримуватимуть учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни Афганістані.
Також депутатами міської ради підтримано рішення, щодо надання пільг на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих учасників АТО, ООС в розмірі 50% їх вартості в межах соціальних норм без врахування відшкодування вартості аналогічних послуг за рахунок коштів Державного бюджету, яке надає змогу користуватися даним сім’ям 100% знижкою з оплати житлово-комунальних послуг.
На сьогоднішний день одним із важливих напрямків діяльності департаменту є діяльність пов’язана з працею та соціально – трудовими відносинами.
Протягом січня – грудня 2018 року проведено 12 засідань міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На сайті міської ради та в засобах масової інформації проводилася роз’яснювальна робота щодо вимог трудового законодавства в частині дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, строків виплати заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості із її виплати.
Проведено семінари – наради для суб’єктів підприємництва та бажаючих займатися підприємницькою діяльністю, керівників підприємств і організацій всіх форм власності, депутатів міської ради.
Начальником відділу з питань соціально-трудових відносин спільно з головним державним інспектором управління Держпраці у Житомирській області провилися інспекційні відвідування на предмет здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. За результатами роз’яснювальної роботи було складено 91 протокол.
Проведено роз’яснювальну роботу із 214 суб’єктами господарювання, у 121 з яких, виявлено 253 працівників без належного оформлення трудових відносин. За результатами проведених заходів з початку року 230 громадян були залучені до оформлення трудових відносин.
Здійснено анкетування підприємств, установ та організацій міста з питань охорони праці за 2017- 2018 роки.
Розроблено та затверджено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру .
Спільно із виконавчою дирекцією ФССНВ організовано та проведено на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності міста Тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці у 2018 році під девізом – «Захищене і здорове покоління»

За ініціативи міського голови та за сприяння Міністра соціальної політики України з 2018 року у місті будується центр надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». Це створення сучасної системи соціального захисту, в центрі якої є людина. На будівництво центу 2018 році використано 20,758 тис.грн., в тому числі з державного бюджету 18 млн. грн . В 2019 році будівельні роботи продовжуються та мають бути завершені.
Для допомоги українським родинам Урядом запроваджено нові ініціативи:
– надання з 1 вересня 2018 року одноразової натуральної допомоги при народженні дитини „пакунок малюка? в межах державної допомоги сім’ям з дітьми в 2018 році 216 сімей нашого міста отримали даний пакунок; ;
– відшкодування з січня 2019 року послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня?.

В цьому році запроваджується порядок надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, що сприятиме стимулюванню заходів з енергоефективності.

Монетизація діятиме у 2 моделях , які будуть діяти паралельно:

1) перерахування коштів на центральному рівні на банківський рахунок в Ощадбанку з подальшим їх спрямуванням на оплату житлово-комунальних послуг;

2) надання житлових субсидій готівкою безпосередньо одержувачу.

Загалом в місті «живі гроші» у вигляді субсидії отримуватимуть більне 7 тисяч родин, з яких 4,8 тисяч – пенсіонери та 2,2 тис., які не є пенсіонерами.
Завдяки злагодженій роботі колективу департаменту всі поставлені завдання успішно впроваджуються в життя.
Користуючись нагодою, від себе особисто та від колективу висловлюю вдячність за всебічну підтримку та співпрацю міському голові депутатам міської ради, заступникам міського голови, колегам з обласної державної адміністрації, соціальним партнерам, підприємствам та установам міста, управлінням та відділам міської ради. 
Маю надію на подальшу спільну роботу щодо вирішення питань соціально захисту для покращення умов приживання жителів нашого міста.
Дякую за увагу!

 

Чат-бот Гаряча лінія