Звіт директора міського Молодіжного центру Радчук О.Д. про підсумки діяльності центру у 2018 році

6 Березня 2019, 23:01

Єдиний в Житомирській області Новоград-Волинський міський Молодіжний центр організовує та надає організаційну підтримку для змістовного дозвілля, спортивно-масових та культурних заходів молодих громадян міста, працює у сферах підтримки ділової активності та інших молодіжних ініціатив. Молодіжний центр працює з метою вдосконалення шляхів реалізації та координації молодіжної політики в місті.

У 2018 році Молодіжним центром використано 223 417,06 грн, (з них  на заробітну плату сторожам 106 886,06 грн, 106 531,00 грн. на оплату комунальних послуг та 10 000 грн. на меблі). У порівнянні з 2017 роком це на 85 072,90 грн. менше, оскільки функціонування центру забезпечувалось за рахунок орендної плати, а з травня 2018 року нарахування орендної плати припинено.

Згідно програми проведення заходів управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради «Здійснення заходів та реалізації проектів на виконання Державної цільової програми «Молодь України» на 2018 рік» на організацію заходів міському Молодіжному центру у 2018 році було виділено кошти у сумі 40 000 грн, що у порівнянні з 2017 роком на 10 000 грн. менше. Проте на реалізацію заходів з молодіжної політики залучаються кошти з як з міського, так і з обласного бюджету. За період 2018 року міським Молодіжним центром підготовлено та подано на розгляд управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ЖОДА 4 положення про реалізацію молодіжних заходів, 2 з яких профінансовано на суму 7 500 грн., а саме:

–          акція по збору донорської крові «Доброта у мене в крові»;

–          молодіжний легкоатлетичний марафон «Заради здоров’я, заради життя»;

При Молодіжному центрі у 2018 році працювали:

– клуб розмовної англійської мови «English Speaking Club»;

– проводились безкоштовні заняття з йоги та медитації.

У 2018 році у Новоград-Волинському міському Молодіжному центрі функціонували кінотеатр та молодіжне кафе. Проводились благодійні сеанси кіно, а також різномінітні майстер-класи у дитячо-молодіжному кафе.

На виконання комплексної програми «Молодь і родина міста Новограда-Волинського на 2017-2020 роки»  Міський Молодіжний центр організовує та проводить заходи за напрямками:

1.            Молодіжні спортивно-оздоровчі заходи

-новорічний турнір з більярду;

-молодіжний велопробіг «Без кордонів»;

-зимовий турнір з дартсу.

2. Національно-патріотичне виховання молоді

 – дискусійний круглий стіл для молоді з нагоди Дня пам’яті та примирення;

 – безкоштовний сеанс українського кіно для молоді Новограда-Волинського;

– круглий стіл «Роль молоді у процесі державотворення»;

 – лекторії для учнівської та студентської молоді з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва та Дня створення УПА;

 – І етап військово-патріотичної всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл («Джура»)» (спільно з управлінням освіти і науки міської ради);

– на базі міського Молодіжного центру проведено семінар Новоград-Волинської станиці Національної скаутської організації «Пласт» для дорослих;

 – міський Молодіжний центр долучився до акції по збору речей першої необхідності задля підтримки військових у зоні проведення АТО;

– у травні Новоград-Волинський міський Молодіжний центр долучався до Всеукраїнського громадського збору пластику (пластикових кришечок).

3. Організація змістовного дозвілля молоді:

– Молодіжний фестиваль фарб

– Проект «Відкрита ніч» – показ кіно під відкритим небом

4. Підтримка молодіжних ініціатив:

         – Молодіжний фестиваль творчості «Fashion day NV-2018»;

         – Міський молодіжний центр долучився до щорічної акції у школі-інтернаті «Поділись своїм теплом»

         – Міський Молодіжний центр, як такий, що працює з метою підтримки молодіжних ініціатив,у 2018 році долучився до організації та проведення заходу «Всі разом за сім’ю».

    У 2018 році разом з молодіжними ГО розпочали роботу над загальноміським заходом «Ліга гумору», проведення якого планується в квітні 2019 року.

5. Робота з молоддю щодо формування навичок здорового способу життя, відповідального батьківства та протидії негативних явищ у молодіжному середовищі:

 – тренінговий курс для молодих закоханих/подружніх пар «Щасливі разом»;

 – інформаційно-консультативна виставка для молоді міста «Здоров’я»;

 – вулична акція «Хода за свободу», з нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми;

 – інтерактивна лекція для вихованців Палацу дітей та молоді до Вснесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

6. Розвиток та підтримка творчих та інтелектуальних здібностей молоді

  – творчий поетичний вечір у форматі «вільного мікрофону» для молоді міста «Вірші про любов»;

Міський Молодіжний центр провадив інформаційну кампанію у соціальних мережах та інших засобах масової інформації про участь молоді у різних грантах, проектах, навчаннях, семінарах та тренінгах. Також ведеться інформаційна робота з питань гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, а також протидії насильства та булінгу – виготовляється соціальна реклама.

Міський Молодіжний центр співпрацював та продовжує співпрацю з вищими навчальними закладами міста, з молодіжними громадськими організаціями, спілками та соціальними службами. Також центр долучався до міських заходів, що проводяться управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради та ін. Наприклад, міський Молодіжний центр долучався до проведення Кубку міста зі стронгмену «Zvyagel Strongmen Cup», долучився до організації заходів з нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту (фотопроект та сценарій і проведення «Спортивної платформи-2018»).

У перспективі діяльності Молодіжного центру на 2019 рік планується:

 -започаткування проведення військово-патріотичного вишколу;

 -створення клубу для молодих сімей та дискусійного клубу;

 -відновлення діяльності центру волонтерства, відновлення діяльності клубів розмовної англійської мови та патріотичного клубу;

 -створення та розробка проектів, участь у грандах та конкурсах щодо удосконалення та покращення життя молоді в місті;

-прийняття активної участі у Всеукраїнських конференціях, форумах, тренінгах з метою навчання, обміну досвідом та набуття нових знань, умінь та навичок для реалізації їх у роботі з молоддю.

Пріорітетним завданням на 2019 рік є реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення кінотеатру ім. Щорса, нині міського Молодіжного центру, який 19 травня 2018 року постраждав внаслідок пожежі.  

Дякую за увагу.

 

Чат-бот Гаряча лінія