Звіт директорки комунально-торгівельного підприємства «Міський ринок» Наталії Богданчук про фінансово-господарську діяльність

20 Вересня 2022, 11:00

Під час чергової 24 сесії Новоград-Волинської міської ради депутати заслухали та взяли до уваги звіт директорки комунально-торгівельного підприємства «Міський ринок» Наталії Богданчук.

Зазначалося, що комунально-торгівельне підприємство «Міський ринок» діє на принципах повного господарського розрахунку. З бюджету громади не фінансується. Метою діяльності підприємства, згідно з Статутом, є отримання прибутку шляхом організації та проведення ярмарків, базарів по продажу сільськогосподарської продукції і інших товарів за широкою участю населення та суб’єктів підприємницької діяльності.

Площа комунального підприємства складає – 0,4435 га. На території розміщено 72 торгівельних павільйони, в яких здійснює свою діяльність 52 приватних підприємці.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 11.03.2020 № 1176 «Про встановлення тарифів на послуги комунально – торгівельного підприємства «Міський ринок» затверджено тарифи, які було введено в дію з 1 квітня 2020 р.

На сьогодні КТП «Міський ринок» – прибуткове підприємство.

Рентабельність підприємства становить 5%. У 2020-2021 роках, поширення на території країни гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, досить негативно вплинуло на діяльність підприємства, а у 2022 році війна в Україні.

За 2021 рік підприємством отримано чистий прибуток в розмірі 260,2 тис. грн., за І півріччя 2022 року чистий прибуток становить 64,7 тис. грн.

У 2021 році підприємством було сплачено податків, зборів і платежів в розмірі – 762,7 тис.грн., в тому числі: плата на землю – 37,2 тис. грн., податок на нерухоме майно – 0,3 тис. грн., податок на прибуток – 28,5 тис. грн., частина чистого прибутку – 62,2 тис. грн, авансовий внесок з дивідендів – 11,2 тис. грн., ПДФО – 145,6 тис. грн., військовий збір – 13,6 тис. грн., податок на додану вартість – 277,3 тис. грн., ЄСВ – 186,8 тис. грн.

За перше півріччя 2022 року сплачено всього податків, зборів та платежів в розмірі 375,0 тис. грн., в т. ч. місцеві податки – 187,1 тис. грн., до державного бюджету – 105,5 тис. грн.:

плата на землю – 67,9 тис. грн., податок на нерухоме майно – 0,3 тис. грн., податок на прибуток – 44,8 тис. грн., частина чистого прибутку – 2,9 тис. грн, авансовий внесок з дивідендів – 0,6 тис. грн., ПДФО – 70,6 тис. грн., військовий збір – 5,5 тис. грн., податок на додану вартість – 100,0 тис. грн., ЄСВ – 82,4 тис. грн.

Згідно рішення міської ради від 03.06.2021 року №208 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Новограда-Волинського» у 2022 році майже в 3,5 рази збільшилась нормативно-грошова оцінка землі (з 3 300 гривень до 11 373 гривень в місяць). Податок на землю, одна із складових тарифу. Крім того, збільшились транспортні витрати, зросла вартість послуг. Виходячи з вищезазначеного, в результаті збільшення витрат, комунальне підприємство отримує менші прибутки.

Незважаючи на це, комунальне  підприємство працює, отримує прибуток та своєчасно сплачує податки, збори та платежі до бюджетів.

В липні місяці 2021 року було проведений внутрішній аудит на КТП «Міський ринок». Більшість зауважень, висвітлені у висновку аудиторської перевірки, усунуто. З метою оновлення та осучаснення вигляду на ринку заплановано виконання низки заходів.

Заключено договір для розроблення оновленої планувальної документації. Розробляється новий план розміщення торгівельних  павільйонів.

Проведено обговорення з приватними підприємцями та визначено пріоритетним питання осучаснення торгівельних павільйонів (новий дизайн, знесення старих контейнерів).

На комунально-торгівельному підприємстві постійно здійснюються роботи по впорядкуванню території. Проведено зрізання аварійних дерев, замінено 220 метрів електричного проводу на кабель, прогрейдеровано та підсипано під’їзд до ринку з вулиці Зарічна, відремонтовано електрощитову, частково асфальтовано торгівельні ряди і інше.

В перспективному плані розвитку підприємства планується здійснити огородження території ринку, оновити контейнерну площадку зі збору твердих  побутових відходів, побудувати сучасну вбиральню.

Головним є, що незважаючи на війну в країні комунальне підприємство «Міський ринок» отримує прибуток та сумлінно наповнює міський та державний бюджети.

Наразі робота підприємства є задовільною.

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради

Чат-бот Гаряча лінія