Звіт начальника служби у справах дітей Лойко Н.О. про підсумки діяльності служби у 2018 році

6 Березня 2019, 23:03

Основним завданням служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

На кінець 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 74 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Із 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано:

72 дитини – під опіку громадян;

10 дітей – в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї (відсоток влаштувань в сімейні форми становить 90% від загальної кількості);

9 дітей – в державні заклади.

Впродовж 2018 року на первинний облік поставлено 1 дитина-сирота та 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти влаштовані в сім’ї громадян.

Сьогодні в місті діють 5 прийомних сімей, в яких виховується 7 дітей та 1 особа із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 14.02.18 №613 вперше в місті створено та відкрито дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Одним із пріоритетів роботи служби у справах дітей є реалізація права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення.

З кожним роком в місті Новограді-Волинському збільшується кількість сімей, які усиновили дітей. На території міста проживає 27 сімей, які усиновили 32 дитини. Протягом 2018 року в місті однією особою усиновлено 3 дітей та 1 особу поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі. Службою у справах дітей підготовлено 8 висновків щодо доцільності усиновлення дітей громадянами України та на території міста, усиновлено 12 дітей. Крім того, підготовлено 4 висновки про доцільність одностороннього усиновлення дітей.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється контроль за станом виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Обстежуються матеріально-побутові умови проживання кожної дитини вищезазначеної категорії, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з батьками, усиновлювачами, опікунами/піклувальниками та прийомними батьками.

Так протягом 2018 року було обстежено:

–          60 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховуються 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

–          5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин та тютюнових виробів, виявлення дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать та жебракують, активізовано роботу щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці, вокзал». Протягом 2018 року працівниками служби у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 276 таких рейдів з яких 6 нічних рейдів.

Протягом 2018 року 44 батьків притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП, підготовлено та подано до Новоград-Волинського міськрайонного суду 4 позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, протягом 2018 року службою у справах дітей підготовлено пакет документів та ініційовано постановку на квартирний облік 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 осіб з їх числа – на соціальний квартирний облік.

За виділені кошти з державного бюджету було придбано дві квартири та передано у користування двом особам з числа дітей-сиріт.

З метою сприяння забезпечення реалізації права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток служба у справах дітей організовує роботу колегії (проведено одне засідання) та комісії з питань захисту прав дитини (16 засідань).

Протягом 12 місяців 2018 року підготовлено та розглянуто на засіданнях виконавчого комітету міської ради:

–          12 рішень щодо захисту житлових та майнових прав дітей, в яких порушено 41 питання;

–          12 рішень про захист прав та законних інтересів дітей, порушено 21 питання.

Протягом 2018 року в рамках Програми реалізації заходів на виконання «Конвенції ООН про права дитини» на 2017-2021 роки організовано та проведено такі заходи:

– святкування Дня захисту дітей;

– зустріч випускників загальноосвітніх шкіл з керівництвом міста, області;

– благодійна акція для сімей, що опинились в складних життєвих обставинах;

– проведення Місячника правових знань;

– проведення акції 16 днів проти насильства;

– Новорічні та різдвяні свята для дітей пільгових категорій та ін.

(з міського бюджету витрачено 69 000 грн., в рамках заходів охоплено понад 1 000 дітей).

На базі служби у справах дітей введено в експлуатацію Всеукраїнську Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», де ведеться робота щодо формування електронного банку даних вищезазначених категорій дітей, основною метою якої є запобігання порушення конфіденційності, цілісності, доступності системи та інформації, яка в ній обробляється.

Завдання на 2019 рік

–    продовжувати реалізовувати державну політику з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

–          збільшити показники щодо усиновлення дітей

–          сприяти у забезпеченні в повному обсязі дітей-сиріт,дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа житлом;

–   забезпечувати додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї;

– здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

Дякую за увагу!

 

Чат-бот Гаряча лінія