Звіт про роботу постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян

30 Березня 2023, 17:06
Звіт
про роботу постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян
1. Склад постійної комісії:
– Овдіюк Віктор Іванович, голова постійної комісії;
– Нинюк Андрій Іванович, заступник голови постійної комісії;
– Махновецький Олександр Петрович, секретар постійної комісії;
– Литвинчук Сергій Анатолійович, член постійної комісії.
2. Кількість засідань постійної комісії з розгляду питань порядків денних сесій міської ради: 11 (2020-2021 роки) та 11 (2022 рік) Всього: 22
3. Кількість розглянутих питань, внесених до порядків денних сесій міської ради: 467 (2020-2021 роки) та 280 (2022 рік) Всього: 747
4. Кількість засідань постійної комісії з розгляду інших питань: 2 (2020-2021 роки) та 4 (2022 рік) Всього: 6
5. Кількість інших розглянутих питань: 2 (2020-2021 роки) та 4 (2022 рік) Всього: 6
6. Кількість рішень міської ради, контроль за виконанням яких покладений на постійну комісію: 22 (2020-2021 роки) та 16 (2022 рік) Всього: 38
7. Кількість рішень, знятих з контролю: 3 (2020-2021 роки) та 1 (2022 рік) Всього: 4
У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом міської ради, Положенням про постійні комісії міської ради, рішеннями Звягельської міської ради.
Постійна комісія здійснює свою роботу на принципах законності, захисту прав і законних інтересів громадян, соціальної справедливості, колегіальності, відкритості, поєднання місцевих і державних інтересів і всього населення Звягельської територіальної громади.
Відповідно до Положення про постійні комісії міської ради за функціональною спрямованістю постійна комісія за дорученням ради або за власною ініціативою розглядає питання щодо:
– забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законності інтересів громадян;
– депутатської діяльності, додержання норм депутатської етики;
– додержання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
– контролю за додержанням депутатами міської ради та посадовими особами виконавчих органів ради вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Комісією проводились позапланові засідання, на яких розглядались звернення громадян, депутатів, посадових осіб виконавчих органів, за якими були прийняті конкретні рішення.
Хочеться відмітити, що у Регламенті міської ради не прописана відповідальність депутатів за неетичну поведінку. Потрібно вносити зміни у цей регламент, доповнивши його статтями із Статуту територіальної громади.
Членами комісії вивчались та обговорювались питання, пов’язані з роботою правоохоронних органів, виконання цільових програм, реформування установ та організацій.
Найбільш вагомими досягненнями за звітний період є затвердження Статуту міської територіальної громади, впровадження програми «Безпечна громада», затвердження статутів закладів, організацій, участь у розробленні Положень і програм.
Хоча у 2022 році комісії було надзвичайно складно функціонувати: два члени комісії із чотирьох (Литвинчук С. А. і Махновецький О. П.) добровільно ввійшли у склад ЗСУ для захисту нашої країни від рашистської нечисті, але не було зірвано жодного засідання. Комісії доводиться проводити засідання в онлайн форматах на різних платформах: ZOOM, Meet, Viber, Whats App.
Незважаючи на це, і те, що до складу комісії входять представники різних політичних переконань, комісія працювала злагоджено, відповідально та професійно. Жодне засідання постійної комісії не завершилося без вирішення питань таким чином, щоб не була врахована думка кожного члена комісії.
Депутатами постійної комісії ведеться прийом громадян, під час яких вирішується багато питань, звернень громадян, що дає можливість зменшити навантаження під час сесії міської ради.
Постійна комісія плідно співпрацює з управліннями та відділами виконавчого комітету, на засідання регулярно запрошуються фахівці виконавчих органів міської ради, представники підприємств та установ міста. налагоджена тісна співпраця з юридичним відділом та його начальником Антонюком П. Г.
Разом з тим, необхідно і надалі приділяти значну увагу роботі з письмовими та усними зверненнями громадян, підвищенню активності та ініціативності членів комісії по внесенню пропозицій з конкретних питань.
Аналізуючи відвідування пленарних засідань депутатами міської ради, хотілося б відзначити значне зменшення кількості депутатів після обідньої перерви.
Дуже часто під час голосування спірних питань депутати порушують Регламент, не беручи участі в голосуванні.
У Регламенті зазначено три види голосування:
«ЗА», «ПРОТИ», «УТРИМАВСЯ». «НЕ ГОЛОСУВАВ» у Регламенті та на пульті для голосування немає.
Також часто порушується вимога Регламенту щодо кількості виступів окремого депутата з одного питання. Їх повинно бути не більше двох. А буває значно більше.
Хотілося б припинити практику «проштовхування» окремих питань, дотримуватися попередніх рішень постійних комісій та погоджувальної ради.
Не личать нашим депутатам образливі вислови в сторону опонента під час сесійних дебатів.
У цілому робота комісії будувалась на принципах законності, ефективності та поваги до політичних переконань, тому, користуючись нагодою, хочу подякувати всім членам комісії за їх роботу.
Віктор ОВДІЮК, голова постійної комісії міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян
Чат-бот Гаряча лінія