Звіт про роботу постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин

30 Березня 2023, 17:13
Звіт
про роботу постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин
Комісія працює у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про постійні комісії міської ради, керується регламентом роботи Звягельської міської ради та діючими нормами земельного законодавства.
1. Кількість засідань постійної комісії з розгляду питань порядків денних сесій міської ради: 11 (2020-2021 роки) та 11 (2022 рік). Всього: 22
2. Кількість розглянутих питань, внесених до порядків денних сесій міської ради: 467 (2020-2021 роки) та 280 (2022 рік). Всього: 747
3. Кількість засідань постійної комісії з розгляду інших питань відповідно до повноважень: 23 (2020-2021 роки)
4. Кількість інших розглянутих питань: 549 (2020-2021 роки)
5. Кількість рішень міської ради, контроль за виконанням яких покладений на постійну комісію: 159 (2020-2021 роки) та 50 (2022 рік). Всього: 209
6. Кількість рішень, знятих з контролю: 52 (2020-2021 роки) та 87 (2022 рік) Всього: 139
Робота комісії тісно пов’язана з роботою управління. У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України робота управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради управління була частково обмеженою. Від так і комісія не завжди мала можливість вчасно розглядати відповідні заяви та звернення.
Комісія на відміну від інших проводить свої засідання не тільки у сесійний період, а і у міжсесійний період у другий та четвертий четвер щомісяця.
За звітний рік було проведено 11 засідань комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин, на яких розглянути 209 питань в тому числі і проектів рішень.
За звітний період було напрацьовано багато матеріалів, які були взяті за основу прийняття рішень як міською радою так і виконавчим комітетом.
Регулювання земельних відносин під час дії воєнного стану проводилось відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» прийнятого 24.03.2022 року.
Особливостями даного Закону є:
– заборона на безоплатну передачу земель комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації;
Законом України від 19.10.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» знято заборону на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна.
З метою облаштування та розширення кладовищ які включені в межі міста Звягель із земель Стриївської та Чижівської сільських рад продовжується робота щодо вилучення земельних ділянок приватної власності громадян для суспільних потреб шляхом укладання договорів міни.
В поточному році з метою вилучення земельних ділянок для суспільних потреб з власниками даних ділянок укладено 9 договорів міни. На підставі договорів міни в комунальну власність для облаштування та розширення кладовищ прийнято 9,5 га земель. На стадії завершення знаходяться роботи щодо укладення договорів міни з трьома власниками земельних ділянок, площею 4,6 га.
З метою будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб, підготовлено землевпорядну та містобудівну документацію на земельні ділянки на вул. Природній загальною площею 5,1 га, на вул. Гоголя, 4-В, площею 0,43 га у мікрорайоні «Морське» можливе проведення будівництва багатоквартирних житлових будинків на території загальною площею 6,2 га.
На підставі прийнятих міською радою рішень продано 5 земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна на суму 1763 тис. грн.
Проведено 5 земельних аукціонів з продажу права оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення на суму 540 тис. грн.
Станом на 01.01.2023 укладено 152 договорів оренди землі.
Станом на 01.01.2023 учасників АТО на черзі для отримання земельних ділянок:
– для будівництва житлового будинку – 811;
– для будівництва гаража – 424;
– для ведення особистого селянського господарства – 197;
– для садівництва – 177.
У 2022 році розпочато процес розроблення нового виду містобудівної документації – Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, який є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою та охоплює усю територію територіальної громади.
Комплексний план просторового розвитку території громади – це документ, який дає можливість перетворити бачення щодо майбутнього громади в інструмент управління її розвитком.
Станом на сьогодні в нашій громаді розроблені генеральні плани та плани зонування на місто Звягель, щодо яких планується внесення змін, актуальна містобудівна документація на села Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля та Олександрівка. Враховуючи перспективу розширення меж населених пунктів завданням на розроблення комплексного плану передбачено розроблення генеральних планів на села Дідовичі, Борисівка, Великий Молодьків, Груд, Пилиповичі, Анета, Наталівка. На решту населених пунктів громади передбачено розроблення планувальних рішень генеральних планів.
Напрацьовані матеріали інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами населених пунктів приєднаних територій були використані, як основна база підготовки матеріалів для розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади.
Міською радою прийнято рішення щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж території Звягельської міської територіальної громади, що є необхідним при розробленні Комплексного плану.
У зв’язку з автомобільним перевантаженням вулиць міста та відсутність паркомісць, комісія розглянула можливі місця облаштування автостоянок, парковок. Пропозиції погоджені рішенням міської ради.
Наразі втілення в життя багатьох напрацьованих проектів стримує воєнний стан та прийняття 590 Постанови КМУ, згідно якої фінансування робіт підпадає під третю чергу.
Петро ЛИТВИН, голова постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин
Чат-бот Гаряча лінія