Звіт секретаря міської ради Оксани Гвозденко за 2021 рік

26 Листопада 2021, 8:53

Під час чергового засідання міської ради восьмого скликання, яке відбулося 25 листопада, заслухали звіт секретаря міської ради Оксани Гвозденко про виконану роботу у 2021 році.

«Новоград-Волинська міська рада восьмого скликання розпочала свою роботу в листопаді 2020 року та була сформована таким чином, що у її складі є представники галузі освіти, закладів охорони здоров’я, чимало депутатів працюють на підприємствах різних форм власності, в органах місцевого самоврядування, а також займаються підприємницькою діяльністю. Це свідчить про досить збалансований склад ради.

До Новоград-Волинської міської ради обрані депутати від 9 політичних сил і відповідно створено 9 фракцій: «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Наш край», «Європейська Солідарність», «За майбутнє», «Народна Партія», «Опозиційна платформа – за життя», «Пропозиція», «Сила і честь», «Слуга народу». Також діє депутатська група «Рідне місто». У складі 34 депутатів міської ради – 9 жінок.

Секретар міської ради виконує повноваження, передбачені статтею 50 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні“. У випадку, передбаченому частиною другою статті 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, здійснює повноваження міського голови.

Секретар міської ради відповідно до розподілу обов’язків:

• відповідає за організацію, підготовку і проведення сесій міської ради; за своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, оприлюднення проектів рішень міської ради та рішень міської ради;

• координує діяльність постійних та інших комісій міської ради;

• сприяє депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

• організовує навчання депутатів міської ради;

• відповідає за налагодження шефських зв’язків з військовими частинами Збройних Сил України, з об’єднаним районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; відповідає за надання їм шефської допомоги;

• очолює та організовує роботу:

– комісії з питань нагородження відзнакою міста Новограда-Волинського орден „Звягель“, присвоєння звання „Почесний громадянин міста Новограда-Волинського“;

– комісії з питань поновлення прав реабілітованих;

– координаційної ради з питань шефської допомоги військовим частинам;

– забезпечує взаємодію міської ради з силовими структурами.

За дорученням міського голови або міської ради вирішує інші питання, пов’язані з діяльністю міської ради та її виконавчих органів.

Одним з головних напрямків роботи секретаря міської ради є організація діяльності міської ради. Перш за все, підготовка та проведення сесій.

Сесії були організовані та проведені у відповідності до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламенту Новоград-Волинської міської ради. Прийняті на сесіях рішення та документи  упорядковані належним чином.

З часу набуття повноважень міською радою 8 скликання забезпечено проведення 15 сесій міської ради, з них 7 – позачергових, скликання яких було пов’язано з необхідністю термінового розгляду та вирішення невідкладних питань. Проведено 9 засідань погоджувальної ради, 54 засідання постійних комісій з розгляду питань сесій. Прийнято 367 рішень, що стосуються життєдіяльності громади за  наступними напрямками суспільного значення:

– з питань врегулювання земельних відносин;

– з питань власності територіальної громади міста;

– з питань бюджету та фінансів;

– з питань комунального господарства;

– з питань соціального захисту населення жителів нашої громади тощо.

Важливим напрямком роботи міської ради є прийняття галузевих програм. Програми дають можливість забезпечити вирішення економічних, соціальних, житлово-комунальних та інших проблем, прогнозувати роботу на майбутнє. На сесіях розглядалися питання про хід виконання Програм, прийнятих міською радою сьомого скликання, вносились змін та доповнення до діючих міських програм, затверджено 27 нових програм.

На сесіях міської ради було внесено 19 депутатських запитів, з яких прийняті відповідні рішення.

Слід відзначити, що з нагоди 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня відбулася святкова сесія, на якій було затверджено Статут Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Як вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації» та Регламент Новоград-Волинської міської ради, за звітний період усі пленарні засідання сесій міської ради проводилися відкрито та гласно. Було забезпечено право бажаючих громадян бути присутніми на пленарних засіданнях.

Гласність пленарних засідань сесій забезпечувалася шляхом надання можливості проведення у залі -фото, -відео, звукозапису, через прямі трансляції пленарних засідань місцевим телебаченням (ПП «Студія Калина») та ютуб-каналом Новоград-Волинської міської ради, висвітлення матеріалів роботи Ради у місцевих засобах масової інформації, офіційним вісником є місцева газета «Час плюс», на офіційному сайті міськой ради та порталі «Відкриті дані».

У визначені чинним законодавством терміни, оприлюднюються проєкти та прийняті рішення, результати поіменного голосування депутатів міської ради, протоколи пленарних засідань сесій міської ради. Також після кожної сесії забезпечено своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, копії рішень надаються фізичним та юридичним особам, згідно звернень. За виконанням рішень здійснюється постійний контроль.

Важливо відзначити, що для депутатів міської ради головним у роботі є – стабільність, реальні кроки з подальшим вирішенням проблемних питань громади, злагодженість та безперебійна робота у сфері забезпечення життєдіяльності міської громади.

Про активність депутатського корпусу також свідчить і стан відвідування пленарних засідань сесій та участі в їх роботі. В середньому, на кожній сесії були присутні 28 депутатів з 34.

Робота постійних комісій

Відповідно до ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується стабільна та продуктивна діяльність постійних комісій міської ради, за напрямками роботи відповідно до їх повноважень. Депутати міської ради активно працюють в постійних комісіях, яких сформовано п’ять.

1) постійна комісія з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян;

2) постійна комісія з питань бюджету територіальної громади, комунальної власності та економічного розвитку;

3) постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, екології та водних ресурсів;

4) постійна комісія з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;

5) постійна комісія з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.

На засіданнях комісій розглядаються проєкти рішень, звернення громадян, клопотання, подані виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами.

Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечується виконання зауважень та пропозицій постійних комісій, висловлених під час підготовки та проведення засідань.

Робота депутатів у виборчих округах

Особливу увагу депутати міської ради приділяють зустрічам з громадянами. Забезпечено особистий прийом виборцівдепутатами міської ради згідно затвердженого графіка. Кожен депутат має графік та визначене місце для прийому, інформація про це оприлюднена на офіційному сайті міської ради, поряд з іншою інформацією (ПІБ, фото, телефон, округ). Такі ж відомості розміщені на стенді в приміщенні Будинку рад. Протягом звітного періоду до депутатів міської ради звернулося чимало громадян. Постійно проводилася робота щодо вирішення проблемних питань жителів громади.

Протягом 2021 року мною організовано та проведено депутатами 9 виїзних прийомів як у місті, так і в старостинських округах. Розглянуто біля 50-ти колективних та індивідуальних звернень. Мешканці нашої громади порушували питання щодо благоустрою вулиць, освітлення, будівництва водогону, видалення аварійних дерев, ремонту доріг, впорядкування земельних питань, прибирання на кладовищах, вказували на недоліки в організації пасажирських перевезень, наголошували на необхідності придбання спеціалізованих меблів для КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»; зверталися за матеріальною допомогою; просили введення додаткових посад у медичні пункти тимчасового базування. Усі питання були опрацьовані виконавчими органами міської ради та вирішені або знаходяться на контролі.

Організація навчань депутатів

Протягом року для депутатів Новоград-Волинської міської міської ради було організовано навчання за тематикою:

1. Бюджетний процес в Новоград-Волинській міській територіальній громаді. (Фінансове управління міської ради).

2. Нормативно-правове забезпечення реформування мережі закладів загальної середньої освіти. (Управління освіти і науки міської ради).

3. Види соціальних послуг та умови їх надання. Зміни в законодавстві щодо організації соціального захисту. (Управління соціального захисту населення міської ради).

4. Сучасні аспекти реформування галузі охорони здоров’я. (Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення).

5. Містобудування та земельні відносини. (Управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради).

6. Культурна спадщина Новоград-Волинської територіальної громади. (Управління культури і туризму міської ради, на Городищі)

7. Реалізація молодіжної політики в Новоград-Волинській міській територіальній громаді (Управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради)

8. Захист житлових і майнових прав дітей (Служба у справах дітей міської ради).

Робота в міжсесійний період

Протягом року було проведено робочі наради з депутатськими фракціями, ряд робочих зустрічей з депутатами міської ради, на яких опрацьовувалися питання організації роботи комунальних підприємств, реорганізація позашкільної освіти, земельні питання тощо.

Також було організовано участь депутатів Новоград-Волинської міської ради у наступних заходах:

• толока (квітень, висаджено 200 садженців дуба і клена, прибирання території у парку Перемоги);

• презентація мережі гуртків Центром позашкільної освіти (квітень);

• виїзна нарада до Дідовицької школи (квітень);

• нарада по використанню коштів, передбачених на капітальні видатки в розрізі галузей (червень, вересень, листопад);

• презентація медичного обладнання, придбаного за кошти міського бюджету (червень);

• відеовітання до Дня Конституції, до міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесиних джерел» (червень, липень);

• робочі наради з питань впровадження проєкту «Безпечна громада»;

• участь у виїзних засіданнях комітетів Верховної Ради України (травень, липень);

• участь у роботі комітету стратегічного планування (липень-жовтень);

• участь у відкритті спортивних майданчиків (жовтень);

• участь у акціях «Озеленення планети» (жовтень).

Протягом 2021 року організовані робочі поїздки до міст України (Луцьк, Київ, Буча) з метою вивчення позитивного досвіду роботи органів місцевого самоврядування, організації роботи комунальних підприємств, благоустрою міст, організацію відеоспостереження та відеоаналітики.

Протягом січня-березня 2021 року організовано надання консультаційної допомоги депутатам ради щодо подання та заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також організовано  висвітлення на офіційному сайті міської ради, у ЗМІ інформації про роботу депутатського корпусу.

Звітуючи про роботу у 2021 році, дякую усім депутатам за сумлінну роботу, за активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення громади. Пріоритетом завжди, навіть у суперечках та дебатах, ставали конструктивні рішення.

Попереду багато задумів та планів і їх втілення в життя залежить від нашої колективної та злагодженої співпраці», – зазначила у виступі секретар міської ради Оксани Гвозденко.

 

Чат-бот Гаряча лінія