Звіт секретаря Новоград-Волинської міської ради Пономаренко О.А. під час засідання дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання

11 Листопада 2016, 4:23

На виборах 25 жовтня 2015 року до складу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання було обрано 34 депутати, які представляють 8 політичних партій: Блок Петра Порошенка «Солідарність», Радикальна Партія Олега Ляшка, Народна Партія, «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», Українська Народна Партія, Українське об’єднання патріотів – «УКРОП».

Відповідно до Законів України «Про місцеві вибори» та «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутатів міської ради було визнано 10 листопада 2015 року на першій сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання, на якій більшістю депутатів мене було обрано секретарем міської ради. Також на першій сесії міської ради було обрано 6 постійних комісій:

1) депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян;

2) міського бюджету та комунальної власності;

3) житлово-комунального господарства та екології;

4) соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;

5) економічного розвитку;                               

6) містобудування, архітектури та земельних відносин.

З метою попереднього розгляду проектів рішень міської ради, схвалення  проекту порядку денного пленарних засідань та інших питань щодо організації роботи ради працює погоджувальна рада, до складу якої входять міський голова, секретар міської ради, голови постійних комісій, депутатських фракцій і груп.

З метою консолідації депутатів міської ради, враховуючи пропозиції деяких керівників політичних партій щодо мінімальної кількості депутатів в депутатських фракціях, створено 7 депутатських фракцій, а саме:  «Солідарність», «Радикальна Партія Олега Ляшка», «Народна Партія», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», «Українська Народна Партія». Також в міській раді створені 2 депутатські групи: депутатська група з питань молодіжної політики  та «Європейське майбутнє».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон) та функціональних обов’язків відповідаю за:

–  організацію підготовки сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

– оприлюднення проектів та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення;

– підготовку на розгляд міської  ради питань щодо Регламенту ради.

Протягом звітного періоду забезпечено підготовку та проведення 8 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 170 рішень, в тому числі з питань:

–  міського бюджету –  17

– житлово-комунального господарства та комунальної власності – 17

– земельних відносин – 18

–  соціального захисту – 7

– прийняття програм та внесення змін до них – 35

– інші  – 76.

Підготовлено Регламент Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання (далі – Регламент), Положення про постійні комісії міської ради, які відповідно до вимог Закону були затверджені на другій сесії міської ради.

Забезпечено підготовку та внесення на затвердження міською радою наступних нормативно-правових актів: Положення про помічника-консультанта депутата міської ради, Положення про Почесну грамоту Новоград-Волинської міської ради та Подяку міського голови, Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в Новоград-Волинській міській раді та її виконавчому комітеті, Положень про виконавчі органи міської ради.

Ініційовано внесення змін до Положень «Про відзнаку міста Новограда-Волинського орден «Звягель», «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського», «Про надання разової грошової допомоги громадянам».

Відповідно до зазначених рішень:

– встановлено грошову винагороду до Почесної грамоти Новоград-Волинської міської ради в розмірі 500 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 100 грн з квітня 2014 року було призупинено);

– затверджено граничну чисельність кандидатів на нагородження (не більше 5 осіб – орден «Звягель» та не більше 2 осіб – «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського»);

– встановлено грошову винагороду до ордену «Звягель»  в розмірі 1000 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 300 грн з квітня 2014 року було призупинено);

– збільшено чисельність помічників-консультантів депутата міської ради з 2 до 5;

– збільшено види та розмір разової грошової допомоги громадянам (залежно від виду допомоги від 100 до 500 грн та від 1000 до 5000 грн); у 2016 році виплачено різних видів допомог малозабезпеченим громадянам у зв’язку життєвими обставинами, сім’ям загиблих та учасникам АТО 3254 особам на суму 1871600 грн;

– депутатами міської ради подаються заяви про конфлікт інтересів та шляхи його врегулювання (за звітний період було подано 16 таких заяв).

На виконання вимог законодавства щодо звернень громадян було забезпечено підготовку та внесення на затвердження міської ради рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної  громади міста Новограда – Волинського та затвердження Порядку розгляду електронних петицій,  адресованих  Новоград-Волинській міській раді». На виконання зазначеного рішення забезпечено своєчасну державну реєстрацію змін до Статуту територіальної  громади міста та впроваджено на офіційному сайті міської ради подання та розгляд електронних петицій. За звітний період громадянами подано 2 петиції, які не розглядалися у зв’язку з ненабранням необхідних 200 підписів.

Враховуючи вимоги законодавства та Регламенту, забезпечується своєчасне оприлюднення проектів рішень міської ради та прийнятих рішень, протоколів пленарних засідань і узагальнених зауважень, пропозицій постійних комісій до проектів рішень на офіційному сайті міської ради.

Після кожної сесії забезпеченосвоєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, також копії рішень надаються фізичним та юридичним особам згідно звернень.

В міській раді забезпечено виконання вимог законодавства щодо поіменних голосувань та впровадження програмно-технологічного комплексу «Віче», завдяки якому починаючи з 5-ї сесії здійснюється електронне відкрите поіменне голосування, що сприяє ефективній роботі депутатів під час пленарних засідань. У зв’язку з цим забезпечено  внесення відповідних змін до Регламенту та оприлюднення результатів поіменних голосувань на офіційному сайті міської ради в день проведення пленарних засідань.

Відповідно до  функціональних обов’язків відповідаю за:

– організацію засідань погоджувальної ради;

– координацію діяльності постійних та інших комісій міської ради, надання їм доручень, сприяння  організації виконання їх рекомендацій;

– сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

– організацію навчання депутатів міської ради.

За звітний період за моєї участі було забезпечено проведення 15 засідань погоджувальної ради та 62 засідання постійних комісій міської ради з розгляду питань, які вносились в порядок денний пленарних засідань.

Формується графік засідань комісій, який погоджується з головами комісій, доводиться до відома депутатів електронною поштою та громади через засоби масової інформації. Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечено виконання зауважень та пропозицій постійних комісій та погоджувальної ради, висловлених під час підготовки та проведення сесій міської ради. Підготовлено та внесено на розгляд міської ради 3 проекти рішень про результати розгляду 51 зауваження та пропозиції.

Після всебічного та конструктивного обговорення питань та з метою подальшого успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності нашого міста, задоволення потреб територіальної громади депутатами були прийняті такі важливі рішення як: Програма соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, Міський бюджет на 2016 рік, Міська програма забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016-2019 роки, Міська програма щодо соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО на 2016 рік, Міська комплексна цільова програма «Електронне місто», Програма розвитку освіти міста на 2016-2020 роки та рішення щодо надання земельної ділянки в оренду для будівництва біогазової станції.

З метою забезпечення ефективності виконання депутатами своїх повноважень перед громадою міста мною було ініційовано внесення на розгляд міської ради та прийнято рішення «Про закріплення за територіальними виборчими округами міста Новограда-Волинського депутатів міської ради, обраних в багатомандатному виборчому окрузі»; сформовано відповідно до поданих депутатами пропозицій та затверджено графіки прийому виборців у виборчих округах та в громадській приймальні №1 в приміщенні Будинку рад.  Під час виїзних прийомів міського голови практикується залучення депутатів відповідного виборчого округу та голів постійних комісій.

Для сприяння  виконання депутатами своїх повноважень організаційним відділом міської ради, який мені підпорядкований, постійно надається депутатам міської ради консультативна та методична допомога. З цією метою виготовлено та роздано депутатам брошуру «Збірник нормативно-правових актів Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання», розроблено Пам’ятку депутату щодо звіту про свою роботу перед виборцями. Окрім того, з метою оперативного інформування про скликання сесій, засідання погоджувальної ради та постійних комісій, ознайомлення з відповідними документами, проектами рішень міської ради депутати мають можливість ознайомитись через електронну пошту.

Відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата міської ради згідно звернень депутатів забезпечено оформлення та видачу 33 посвідчень.

Впродовж звітного періоду депутатами міської ради було подано 13 депутатських запитів та 156 депутатських звернень, з яких 37 знаходяться на виконанні. Депутатські запити були внесені на розгляд міської ради, по яких було прийнято рішення  (11 підтримано, 2 відхилено).

Крім того, депутатським корпусом були ініційовані звернення до керівництва Верховної Ради та Уряду України: щодо питання компенсації витрат за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за пільговий проїзд окремих категорій громадян (прийняте на 1 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 07.04.2016); щодо забруднення річки Случ (прийняте на 2 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 21.04.2016);про перегляд ухвалених рішень щодо зростання вартості газу і тарифів на теплопостачання (прийняте на 5 сесії міської ради сьомого скликання 09.06.2016).

З метою участі депутатів у формуванні Програми соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік були направлені відповідні листи, на які депутатами надано пропозиції по відповідних округах. Всі вони опрацьовані та будуть розглянуті на десятій сесії міської ради.

За звітний період проведено 5 навчань депутатів міської ради, на яких депутатів було ознайомлено з нормами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у сфері соціального захисту населення, земельних відносин, надання безоплатної вторинної правової допомоги та ін. Зауважу, що депутати міської ради в навчаннях не беруть активну участь (присутні менше половини). 

З метою вивчення досвіду роботи інших місцевих рад, підприємств та установ відповідної галузі було організовано робочі поїздки за участю депутатів міської ради до міст Вінниця та Рівне, смт Рокитне. 

Відповідно до  функціональних обов’язків:

– веду особистий прийом громадян;

– очолюю комісії з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та з питань поновлення прав реабілітованих;

Згідно рішення міської ради очолюю комісію по супроводженню проекту будівництва біогазової станції.   

Постійно проводжу прийом громадян з різних питань, надаючи консультативну та практичну допомогу. За звітний період особисто прийнято 23 особи. Також щоп’ятниці беру участь в особистому прийомі громадян  міським головою,  на якому за звітний період було  розглянуто 977 звернень.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» було розглянуто документи на нагородження 6 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 5 осіб та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» 1 особі.

Шановні колеги!

Вже минув рік з дня обрання нас депутатами міської ради сьомого скликання.Чимало нинішніх депутатів були у складі ради попереднього скликання, але для більшості – це перше скликання. В раді ми представляємо вісім політичних сил і кожен з нас намагається робити корисні справи для громади нашого міста. У 2016 році зроблено не мало, я не буду перераховувати що саме ми спільними зусиллями зробили в місті. Але попереду у нас ще багато  невирішених проблем, багато плані і задумів.

Тому сподіваюсь на нашу з  вами подальшу злагоджену роботу незалежно від партійної приналежності, адже у відкритому і відвертому діалозі ми можемо успішно вирішувати питання задля розвитку нашого міста.

Дякую кожному з вас за розуміння, підтримку і співпрацю. Готова і надалі до конструктивної співпраці з кожною політичною силою і з кожним з вас окремо. Всім вам дякую!

 

Чат-бот Гаряча лінія