Звягель долучився до другого засідання Керівного комітету Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова»

12 Червня 2024, 11:17
Звягельський міський голова Микола Боровець долучився до другого засідання Керівного комітету Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова», яке відбулося на минулому тижні у Києві.
До участі у засіданні у онлайн та офлайн форматі взяли участь понад 100 представників і представниць української влади, громадських організацій і національних партнерів, залучених до програми заходів, а також представники Ради Європи. У ході заходу обговорювали та ділилися досвідом реалізації Плану дій для відновлення України внаслідок військового вторгнення росії.
План дій охоплює всі ключові напрямки співпраці та підтримки у рамках цільових проектів, що реалізуються через діяльність Офісу Ради Європи в Україні. Важливим аспектом є захист прав людини українців під час воєнного конфлікту та після нього.
Успiшне виконання Плану минулого року було пiдтверджено учасниками зустрiчi, якi наголосили на важливостi продовження досягнених результатiв. За перший рік реалізації Плану було проведено понад 200 тренінгів, вебінарів, конференцій, навчальних візитів тощо на основі конкретних потреб і запитів національних партнерів. Такий високий рівень активності є безпрецедентним і спрямованим на вирішення надзвичайних викликів, з якими стикається Україна через російську агресію.
Микола Боровець, який долучився до засідання онлайн, подякував за дієву та плідну співпрацю з міжнародними проєктами, зокрема з Офісом Ради Європи, завдяки якій у Звягельській громаді вже реалізовано більше 10 спільних ініціатив: розроблено новий статут громади, пройдено процес повернення історичної назви місту Звягель, впроваджено шкільний громадський бюджет, створено соціальний простір у с.Великий Молодьків та активно розробляється стратегія розвитку громади із залученням громадськості. А в цьому році ще буде розпочато пілотний проект із впровадження механізму деліберативної демократії.
Нині багато українців втратило почуття безпеки, інфраструктура піддається системним руйнуванням, люди змушені залишати свої домівки та звичне життя, спостерігається безліч випадків порушення прав людини з боку російського агресора та відбувається документування скоєних злочинів.
Заходи та проекти Плану дій сприяють відбудові та економічному відновленню України, підвищенню стійкості державних установ, захисту основних прав громадян та набуттю повноправного членства в ЄС.
Віримо, що не лише зможемо перемогти агресора на полі бою, а й стати прикладом успішної країни, як це показали інші держави, що обрали демократичний шлях розвитку.
Чат-бот Гаряча лінія