Звягель долучився до форуму з питань розрахунку вартості та фінансування первинної медичної допомоги

14 Листопада 2023, 10:02

На минулому тижні директор КНП « ЦПМСД» Звягельської міської ради Інна Вошко мала унікальну можливість взяти участь у «Форумі з питань розрахунку вартості та фінансування первинної медичної допомоги».

Захід проводився World Health Organization Ukraine у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Національною службою здоров’я України, за фінансової підтримки Урядів Канади та Німеччини.

У форумі взяли участь перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубов, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, заступниця голови Національної служби здоров’я України Ірина Надашкевич, представники департаментів НСЗУ, органів місцевого самоврядування та керівники медичних закладів України, пацієнтські та громадські організації.

Комунальне некомерційне підприємство « Центр первинної медико- санітарної допомоги» Звягельської міської ради стало одним із 100 закладів первинної медичної допомоги України, яке безпосередньо протягом 2022-2023 років активно долучалось до дослідження, здійснювало « постінг» даних, щодо витрат на послуги первинної медичної допомоги.

Дослідження на рівні України вдалось реалізувати за технічної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я ( ВООЗ) з метою запровадження детального розрахунку капітаційної ставки відповідно до розробленої методики на постійній основі.

Початок дослідження припав на початок війни в Україні та завершився у листопаді 2023 року. Навіть у складних умовах війни медики первинки проявили неабияку готовність до всіх викликів, стійкість та професіоналізм.

Під час форуму було обговорено результати Першого з початку трансформації охорони здоров’я дослідження реальних витрат надавачів первинної медичної допомоги.

Презентовано:

• Дослідження щодо фінансування первинної медичної допомоги в Україні

• Процес розрахунку капітаційної ставки

• Звіт про витрати на послуги первинної медичної допомоги

• Результати дослідження щодо впливу війни на витрати надавачів первинної медичної допомоги

• Майбутні напрямки фінансування первинної медичної допомоги для покращення якості допомоги на наступні роки

Результатом дослідження став Перший прозорий тариф в рамках Програми медичних гарантій.

Запровадження ініціативи прозорого фінансування ПМД в Україні наближає нас до Європейських стандартів та інституцій.

Наближаємо Перемогу разом!

Цпмсд Звягельської Мр

Чат-бот Гаряча лінія