Звягель долучився до воркшопу з питань ветеранської політики

27 Березня 2024, 16:01

🌿Тема ментального здоров’я набирає все більшої актуальності. Сьогодні кожному потрібні допомога й підтримка, зокрема, ресурсна. Особливу увагу потребують наші Захисники і Захисниці, Ветерани і Ветеранки, члени їх родин, сім’ї, які втратили рідних або перебувають у невідомості щодо їх долі. А це – переважна більшість українського суспільства.

Звягельська громада взяла участь у воркшопі з питань ветеранської політики, що пройшов 26 березня у Житомирі в рамках програми «Ти як?», створеної за ініціативи Олени Зеленської.

🔹Тема заходу: регіональна координація між ветеранами, неурядовими громадськими організаціями і представниками влади.

🔹Організаторами заходу виступили Житомирська обласна військова адміністрація спільно з регіональним координатором Всеукраїнськоі програми ментального здоровʼя в регіоні за ініціативою Координаційного центру з психічного здоровʼя Кабінету Міністрів України.

Представники обласної влади, громад, волонтерських та громадських організацій зібралися на одному майданчику, щоб скоординувати плани, обговорити позитивний досвід та проблемні питання щодо підтримки захисників та їх родин на Житомирщині.

✅У вітальному слові Наталія Остапченко, перша заступниця начальника Житомирської ОВА, керівниця обласного Координаційного центру підтримки цивільного населення зазначила, що участь громадських організацій у підтримці наших захисників має величезне значення. Саме вони мають можливість залучати на реалізацію соціально значимих проєктів позабюджетні грантові кошти, які зараз активно пропонують міжнародні партнери. Наголосила на відкритості та готовності обласного керівництва до співпраці щодо впровадження важливих ініціатив ветеранської політики.

✅Ірина Гудзь, заступниця Звягельського міського голови, розповіла присутнім про напрацювання щодо впровадження ветеранської політики, ментального здоров’я у Звягельській громаді. Зокрема, значна увага приділяється залучення експертів з даного питання, навчанню фахівців, залученню міжнародної допомоги. Акцентувала увагу на необхідності створення реабілітаційного центру для ветеранів війни та їх родин та поінформувала про кроки, що вже зроблені в громаді, аби захисники могли отримати належну реабілітацію як фізичну, так і ментальну.

✅Олена Чернявська, військовослужбовиця, керівниця ГО «Герої в нашому серці», місцевого осередку ВП ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», поділилася багаторічним досвідом діяльності громадського об’єднання щодо соціального захисту родин загиблих захисників, вшанування їх пам’яті.

Під час зустрічі йшлося про те, що за два роки повномасштабної війни на Житомирщині:

🔹розпочали роботу чотири оновлених та реконструйованих реабілітаційних відділень, а також реабілітаційний модуль;

🔹продовжується модернізація обладнання та розширення переліку відновлювальних послуг в закладах охорони здоров’я області;

🔹в громадах області продовжується створення ветеранських хабів (просторів);

🔹 у ветеранів є змога скористатися державними грантами, щоб почати власну справу;

🔹 проводиться багато роботи з дітьми ветеранів та загиблих воїнів;

🔹 на базах профтехосвіти можна освоїти нову професію на безоплатній основі тощо.

Серед тих, хто ділився досвідом та розповіли про свою діяльність:

🤝Толмачова Юлія – волонтерка, керівниця Громадської спілки “Дім Ветерана”;

🤝Двірченко Назар, голова спілки ветеранів АТО Бердичева та Бердичівского району “Побратими України” , голова БФ «Палай»;

🤝Лукіша Олександр, голова Овруцької міської організації ветеранів України;

🤝 Гирук Олег, в.о. голови ВПГО «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «Схід»;

🤝Панасюк Юрій, керівник Житомирського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»;

🤝Корінна Галина, директорка Житомирської обласної служби зайнятості;

🤝 Ksenya Lavrina, Maryna Matveychuk, Волонтерський штаб Житомира;

🤝Соколовський Денис, начальник відділу з питань ветеранської політики ЖОВА.

Люди, які героїчно боронять чи боронили нашу державу, мають відчувати нашу підтримку, коли повертаються до цивільного життя, додому. Адже ДОСВІД ВЕТЕРАНІВ ВАРТИЙ ПОВАГИ! 💙💛

Висловлюємо особливу вдячність за участь у заході нашим ветеранам, ветеранкам та ГО “Герої в нашому серці “.

Ветеранський простір Звягеля

#тияк

#ветеран

#ветеран_Звягель

#соцзахист_Звягель

Чат-бот Гаряча лінія