Звягель – на Міжнародній конференції з питань відновлення України: Ukraine Recovery Conference

26 Червня 2023, 17:18

Звягель має багато міжнародних партнерів та значний досвід участі в грантових програмах. Результатом успішної презентації громади на світовому рівні є запрошення на міжнародні заходи, конференції, обміни досвідом.

Саме такою потужною подією стала Міжнародна конференція з питань відновлення України: Ukraine Recovery Conference, яка 21-22 червня проходила у Лондоні, Великобританія.

У міжнародному заході брали участь світові лідери та представники українського уряду, міжнародних фінансових установ, бізнесу, громадськості, які обговорювали  плани повоєнного оновлення та стратегії довгострокового реформування в Україні. На відкритті заходу виступили Президент України Володимир Зеленський, який долучився в онлайн режимі, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, державний секретар США Ентоні Блінкен, Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак та інші.

В Міжнародній конференції з питань відновлення України взяли участь Звягельський міський голова Микола Боровець та депутат Житомирської обласної ради, приватний підприємець Олександр Ющенко.

Протягом двох днів на численних майданчиках обговорювалися можливі економічні трансформації, необхідні Україні, відновлення енергетичного сектору, інвестиційні можливості, підтримка українських громад.

Зокрема, Микола Боровець взяв участь у зустрічі з керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. У співпраці з ЄІБ триває проект щодо завершення будівництва хірургічного корпусу Звягельської багатопрофільної лікарні. Також вивчається можливість залучення коштів на будівництво гідротехнічної споруди на річці Случ.

Очільник Звягельської громади мав зустріч з керівництвом міжнародних інституцій, з якими Звягель має багаторічну співпрацю та успішно реалізовані численні кейси – GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва) та UNDP Ukraine (Програма розвитку ООН в Україні). Серед проектів, які стоять на порядку денному – виділення 800 тис. євро на завершення ремонту Молодіжного центру та створення на його базі сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій.

Відбувалися зустрічі на рівні міністерств України. Відтак, презентовано  досвід Звягеля щодо реалізації проектів з відновлювальної енергетики. Обговорювалася та напрацьовувалася концепція фінансування міжнародними інституціями муніципальних проектів для їх якнайшвидшої реалізації.

Олександр Ющенко разом із представниками своєї  команди взяли участь у панелі “Розвиток аграрного сектору в Україні”, де представили свої інвестиційні проекти для розвитку органічного ринку. Зустрілися з почесним Консулом України в Італії, Президентом конфіндустрії Marco Toson.

Світова спільнота вражена силою, мужністю та стійкістю українців, які не дивлячись на війну, впроваджують реформи, будують і розширюють бізнес, мають чіткі інвестиційні проекти. Головний меседж, який звучав на цьому  потужному міжнародному заході за участі представників влади понад 60-ти держав, більш як 400 компаній із 38 країн світу – Україна змінюється і перемагає. Наша перемога стане початком оновленої і більш сильної Європи!

Важливим закликом міжнародної спільноти є активна участь інститутів громадського суспільства у відбудові та розвитку України. Тому попереду – кропітка робота заради майбутнього Звягельської громади.

Поїздка організована за рахунок партнерських коштів. Дякуємо ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія» за запрошення та можливість долучитися до участі у Міжнародній конференції з питань відновлення України: Ukraine Recovery Conference. Адже участь у таких заходах значно розширює можливості розвитку громади – пошуку нових донорів, інвестицій, цікавих ідей та обміну досвідом.

Чат-бот Гаряча лінія