Звягель розпочав співпрацю із Німеччиною у реформуванні централізованого теплопостачання в рамках проєкту ReWarm

6 Липня 2024, 13:24

Відповідні угоди підписали представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ та проєкту «Реформування сектора централізованого теплопостачання в Україні (ReWarm)» під час офіційного відкриття проєкту.
Перші пілотні проєкти в рамках ініціативи ReWarm стартують у Звягелі, Києві, Одесі та Кривому Розі. Під час заходу, до якого долучились міський голова Микола Боровець, заступниця міського голови Ірина Гудзь та директорка КП «Звягельтепло» Людмила Тодорович, були підписані відповідні меморандуми.
Основною метою співпраці є реформування системи теплопостачання на національному та місцевому рівнях. А також створення умов для сталої модернізації підприємств централізованого теплопостачання в Україні та скорочення викидів CO2 у секторі централізованого теплопостачання.
Відновлення і модернізація системи теплопостачання є критичним завданням, особливо в умовах війни. Йдеться не тільки про відновлення інфраструктури, зруйнованої внаслідок воєнних дій, але й про підвищення ефективності теплопостачання в цілому. Проєкт ReWarm спрямований на підтримку розвитку стійкої, адаптованої інфраструктури, в тому числі з використанням інноваційних підходів. Це дозволить підвищити енергоефективність та сприяти декарбонізації сфери.
Зокрема, передбачається, що реалізація проєкту дозволить скоротити обсяг викидів CO2 в секторі централізованого теплопостачання щонайменше на 19% на період 2019-2030 років.
Для реалізації Проєкту ReWarm Уряд Федеративної Республіки Німеччина надає GIZ суму до 4,5 мільйони євро. Крім того, німецька сторона забезпечить експертну підтримку проєктів. Зі свого боку Міністерство бере на себе, серед іншого, функцію підтримки проєкту та допомоги у комунікації з органами місцевого самоврядування та теплопостачальними компаніями щодо питань енергоефективності.

Співпраця з проєктом ReWarm передбачає виконання низки завдань, зокрема:

🔹аналіз та моніторинг поточної економічної та правової ситуації підприємств централізованого теплопостачання,

🔹розробку та впровадження комплексної стратегії централізованого теплопостачання за участі органів місцевого самоврядування, що супроводжуватиметься стратегією декарбонізації, наприклад, за допомогою когенерації та збільшення використання відновлюваних джерел енергії,

🔹коригування нормативно-правової бази,

🔹 пілотне впровадження адаптованих бізнес-моделей для комунальних підприємств централізованого теплопостачання, включаючи тарифи на централізоване теплопостачання,

🔹кваліфікацію та консультування спеціалістів і менеджерів пілотних органів – місцевого самоврядування та їхніх комунальних підприємств, проведення багаторівневих процедур консультацій та обміну досвідом тощо.

Чат-бот Гаряча лінія