Звягельська громада: участь у проєкті “Співдія у відновленні громад”

28 Травня 2024, 11:09

Звягельська громада продовжує участь у Проєкті “Співдія у відновленні громад”, який організовано Інститутом миру і порозуміння (ІМіП) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Проєкт має важливе значення в контексті викликів, які виникли через повномасштабне вторгнення та соціальну напругу. Його ціллю є формування фундаменту для інклюзивного та спільного відновлення України, а також розробка моделі для ефективного управління місцевими конфліктами й зміцнення соціальної згуртованості. Термін його реалізації 2024-2025 рр.
В рамках проєкту 27 травня 2024 року у Звягелі відбулися засідання робочої групи з питань подолання конфліктів та навчальні семінари, які стали надзвичайно важливими кроками у розвитку ментального здоров’я населення, формування навичок взаємодіяти у кризових ситуаціях та вирішувати конфлікти й суперечності. Семінари провів тренер та психолог, фасилітатор проєкту Михайло Городок.
В умовах сучасного світу, особливо в контексті війни, питання ментального здоров’я стає все більш актуальним. Люди, які переживають стресові ситуації, можуть страждати від різних психологічних проблем, таких як тривожність, депресія, посттравматичний стресовий розлад тощо. Тому важливо, щоб усі члени громади мали необхідні навички та знання для підтримки свого ментального здоров’я.
Крім того, уміння знаходити порозуміння та вирішувати конфліктні ситуації є надзвичайно важливим для подальшого розвитку спроможної громади. Навички знаходити компроміси та працювати разом для досягнення спільних цілей є ключовими для того, щоб крок за кроком наша громада змінювалася, вдосконалювалася, стала місцем, де кожен може почуватися комфортно та максимально реалізовувати свій потенціал.
Завдяки семінару керівники управлінь та відділів комунальних підприємств, директори шкіл отримали нові знання та інструменти з покращення ментального здоров’я та для ефективного розв’язання конфліктних ситуацій, співпраці та побудови діалогу між різними сторонами. Це дозволить їм ефективніше взаємодіяти та знаходити конструктивні рішення в усіх аспектах життя.
Варто зазначити, що знаннями та навичками вирішення конфліктних ситуацій та підтримки ментального здоров’я повинні володіти якомога більше жителів громади. Чим більше буде таких людей, тим сильнішою, продуктивнішою і спроможною буде громада.
Спільними зусиллями творимо майбутнє Звягельської громади!

«Цей захід було проведено ГО Інститут миру і порозуміння в рамках проєкту «Співдія у відновленні громад», та став можливим завдяки USAID – US Agency for International Development та щирій підтримці американського народу через HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».

Чат-бот Гаряча лінія