Звягельську громаду обрали для участі в проекті USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

23 Листопада 2023, 16:33
26 жовтня – 3 листопада проходив конкурсний вибір громад для участі в наступному етапі проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, який триватиме з жовтня 2023 року по вересень 2024 року.
Метою цього конкурсу, який проводила ГС «Коаліція за вакцинацію», стало визначення 32 громад у 8 проєктних областях України, які потребують підвищення рівня охоплення населення громади щепленнями, розуміють важливість вакцинації та відкриті до співпраці з проєктом.
За результатами конкурсного відбору Звягельська міська територіальна громада була рекомендована до участі у проєкті.
23 листопада за участі міського голови Миколи Боровця, заступниці міського голови Ірини Гудзь, старост старостинських округів, представників галузей медицини, освіти, соціального захисту населення та громадськості відбулася робоча зустріч з координатором та представниками громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо участі Звягельської МТГ в проекті USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
В рамках цього етапу в зазначених громадах проєкту запланована наступна діяльність:
✅Проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед населення з населенням громад з метою підвищення охоплення дітей та дорослих профілактичними щепленнями. Це зустрічі з освітянами та батьками з промоції вакцинації, зустрічі з працівниками соціальних служб щодо сприяння у підвищенні охоплення вакцинацію у багатодітних та малозабезпечених родинах, серед родин з числа ВПО, зустрічі в організованих колективах з метою промоції вакцинації (школи материнства, школи грудного, вигодовування, центри, розвитку дітей, спортивні школи, будинки творчості, трудові колективи).
✅Поширення наочних інформаційних матеріалів з промоції вакцинації серед різних цільових груп (медичні заклади, медичні працівники, батьки, дорослі люди, дитячі колективи).
✅Проведення опитувань серед населення фокусних громад щодо ставлення та прихильності до вакцинації.
✅Організація послуг технічного налаштування телефонії, супроводу, SMS-шлюзу і навчання фахівців закладів охорони здоров’я, які надають послугу вакцинації, користуванню цими інструментами (з метою підвищення організаційної спроможності закладів).
✅Проведення 8 вебінарів з експертами з імунопрофілактики (1 вебінар в кожній області проєкту). Учасники – представники ЦПМСД громад проєкту.
✅Заходи відбуватимуться у координації з представниками громади та обласних Центрів контролю та профілактики хвороб. Очікуваним результатом цих заходів стане покращення ставлення та підвищення прихильності населення до вакцинації та підвищення охоплення профілактичними щепленнями.
Довідково:
Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Мета проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, у тому числі шляхом підвищення рівня охоплення населення вакцинацією проти COVID-19, включаючи вразливі групи населення, а також збільшити рівень охоплення вакцинацією дітей та дорослих за Національним календарем профілактичних щеплень.Відділ з питань охорони здоров’я Звягельської міської ради
Чат-бот Гаряча лінія