08 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 Травня 2022, 8:08

08 травня людство відзначає Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Дата була обрана на честь дня народження засновника Міжнародного руху Червоного Хреста – швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста  Жана Анрі Дюнана.

Міжнародний рух діє в ім’я гуманності уже понад 150 років і складається з Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. профілактичних, рятувальних і медико-соціальних заходів. Людей об’єднують у його лавах найкращі риси – доброта, співчуття, милосердя.

Український Червоний Хрест, як самостійна організація, започаткував свою діяльність 18 квітня 1918 року в Києві. Серед першочергових завдань, які постали тоді перед товариством була допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів та дітей сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація госпіталів та пунктів харчування.

Всі ці роки Червоний Хрест діяв і у нашому місті та районі. В обласному архіві є документ, датований 1909 роком, який засвідчує діяльність товариства в Новограді-Волинському.

Сьогодні, у такий складний для нашої України час, завдяки підтримці місцевої влади та депутатського корпусу в Новограді-Волинському функціонує Новоград-Волинська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України. Новоград-Волинська МРО ТЧХУ, як громадська організація, відповідно до Статуту Товариства, надає допомогу органам державної влади у їх діяльності в гуманітарній сфері.

З початку повномасштабної війни в Україні співробітники та волонтери Новоград-Волинського Червоного Хреста кожного дня надають підтримку внутрішньо переміщеним особам та людям, котрі постраждали внаслідок війни в Україні. З початку військових дій за допомогою до організації звернулось більше тисячі громадян. У відповідь вони отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, дитячого харчування, підгузків та одягу. Новоград-Волинська організація ТЧХУ, кожного дня плідно працює для зменшення людських страждань та надання моральної та матеріальної підтримки потребуючим.

З нагоди свята, вітаємо всіх працівників та волонтерів Червоного Хреста!

Дякуємо всім, хто підтримує рух Червоного Хреста України та робить благодійні внески на користь товариства!

Зичимо вам міцного здоров’я та мирного неба!

Разом ми робимо цей світ кращим!

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

Чат-бот Гаряча лінія