1 грудня – Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими

30 Листопада 2017, 7:45

У світі з ВІЛ – інфекцією живе близько 37 млн. людей. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширеності ВІЛ – інфекції. За офіційними даними на 1.11. 17р в Укріїні офіційно зареєстровано 312091 випадків ВІЛ – інфекції з них 100363 захворювання на СНІД.

        В місті Новограді-Волинському та районі ВІЛ-інфекція реєструється з 1995 року. По 01.11.2017 року було виявлено 659 ВІЛ-інфікованих, місто – 467 осіб, село – 192. Померло від СНІДу  135 хворих.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який вражає, в основному, імунну систему, яка відповідає за захист організму від хвороб. СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції.

Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

через кров або предмети які забруднені кров’ю;

статевий шлях;

від матері до дитини, під час годування груддю.

Заразитися ВІЛ не можна: через рукостискання, обійми, кашель або чхання, при використанні загального телефону, при відвідинах хворого в лікарні, через укуси комах, при користуванні загальним туалетом, через їжу і посуд при сумісному мешканні, при купанні в басейні, лазні або ванні, через білизну і одяг.

Щоб уникнути інфікування ВІЛ, необхідно:

уникати випадкових статевих зв’язків;

утримуватись від вживання наркотичних речовин, якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків, для введення наркотичних речовин використовувати індивідуальні шприци, голки, а доцільніше відмовитись від внутрішньовенного вживання наркотичних речовин замінивши їх на таблетовані препарати для замісної терапії. Замісна підтримуюча терапія видається лікарями наркологами.

не користуйтеся спільними засобами гігієни (леза, щітки, манікюрні набори тощо);

для нанесення татуювання та манікюру майте індивідуальний або одноразовий інструментарій;

для ВІЛ-позитивної матері, щоб попередити інфікування дитини необхідно відмовитись від грудного вигодовування.

Якщо у своїй поведінці Ви наражалися на ризик інфікування – пройдіть тестування на ВІЛ. Тест дозволяє виявити вірус в організмі вже через 3 місяці з моменту інфікування.

Тестування на ВІЛ Ви можете пройти в обласному центрі СНІДу або в Новоград-Волинському міськрай ТМО у кабінеті інфекційних захворювань. Кабінет розташований на першому поверсі інфекційного корпусу. Згідно закону відомості про результати медичного огляду, наявність чи відсутність ВІЛ-інфекції в особи, яка пройшла тестування, є конфіденційними та становлять лікарську таємницю. Прохання до зацікавлених осіб – звертатися за додатковою інформацією тел.: 2-07-59.

Вчасне виявлення ВІЛ-інфекції в організмі людини вже не звучить, як вирок. Сьогодні в Україні є доступне специфічне лікування ВІЛ-інфекції, яке якісно покращує та продовжує життя інфікованої людини.

ДІДИК Ірина Миколаївна, лікар-інфекціоніст Новоград-Волинського міськрайТМО

 

Чат-бот Гаряча лінія