101 ЗАСТЕРІГАЄ! ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!

26 Вересня 2017, 16:36

Кожен рік на території нашої країни реєструються випадки гострих отруєнь грибами.

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді і смерті.

Отруєння грибами явище не рідкісне, однак, дуже небезпечне, тому при перших його ознаках потрібно відразу ж викликати «швидку допомогу», а одночасно з цим проводити ряд заходів, які допоможуть уникнути важких наслідків.

До прибуття лікарської бригади потрібно обов’язково промити шлунок теплою водою, можна додати у воду трохи солі або марганцівки (дивіться, щоб концентрація марганцівки не була надто сильною, інакше можна пошкодити стравохід і шлунок).

Не думайте, що блювота, яка супроводжує отруєння грибами, стане альтернативою промивання шлунка, це не так, робити промивання потрібно в будь-якому випадку. Хворому потрібно прийняти трохи касторового масла, воно є одним з найбільш швидких і ефективних проносних засобів. Без відома лікаря ніяких лікарських препаратів приймати не варто.

Чим більше хворий вип’є рідини (краще за все звичайної підсоленої води), тим краще.

Ні в якому разі не давайте хворому алкогольні напої, спиртне збільшує швидкість всмоктування отрут. Навіть якщо ви впевнені в зібраних грибах, перед вживанням їх обов’язково проваріть. Потім злийте воду і лише тоді гриби можна варити або смажити. На бліду поганку та мухомор термообробки не вливають.

Будьте обережні, не збирайте грибів, яких ви не знаєте. При найменших сумнівах краще залиште гриб в лісі, яким би привабливим він не був. Не чіпайте гриби, які ростуть в лісосмугах вздовж автотрас та біля промислових об’єктів. Дуже тяжкою, часом, буває розплата за необачність. Не давайте їсти гриби дітям. Не зважаючи на те, що гриби  вважаються цінним харчовим продуктом, до їх складу входить висока кількість клітковини та хітину, які погано перетравлюються. Таким чином, плодові тіла грибів, в тому числі і їстівних, відносять до продуктів, що погано засвоюються і рекомендуються до вживання дорослим, у яких немає проблем з системою травлення.

Бережіть своє здоров’я!

Новоград-Волинський міськрайонний відділ

Управління ДСНС України у Житомирській області

 

Чат-бот Гаряча лінія