16-19 листопада у місті Трускавець проходить захід “Діалог органів влади та громадськості задля кліматичної нейтральності України” від ГО «Екоклуб»
![16-19 листопада у місті Трускавець проходить захід “Діалог органів влади та громадськості задля кліматичної нейтральності України” від ГО «Екоклуб»](https://info.nvrada.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/photo_5456670806592569772_y.jpg)
Перед війною Україна вперше взяла кліматичні зобов’язання, яка означали зниження викидів від поточного рівня. Та роль громад у цих зобов’язаннях лишалася незрозумілою. Питання клімату та сталої енергетики досі не були серед пріоритетів громад, але вони будуть одними з опорних у повоєнному відновленні України.
Як і вся держава, муніципалітети приєднаються до євроінтеграції. Це допоможе вибудувати кліматичну архітектуру влади на рівні громад. Євроінтеграція не є готовим рішенням, адаптованим до українських умов. Поширені проблеми громад у сфері клімату не будуть вирішені автоматично.
Зважаючи на це, керуючий справами Новоград-Волинської міської ради Олександр Доля взяв участь в обговоренні ролі громад у енергетичному переході України. Під час заходу представники громад напрацювують спільне бачення подальшого руху до сталої енергетики, об’єднуючи зусилля уряду, обласних влад та органів місцевого самоврядування. Захід проводиться у форматі круглого столу з метою відкритого обміну думками та пошуку шляхів подальшого розвитку громад
з врахуванням проблем зміни клімату.