25 березня 2021 року у великій залі будинку рад під головуванням заступника міського голови Наталії Борис відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

25 Березня 2021, 16:34

25 березня 2021 року у великій залі будинку рад під головуванням заступника міського голови Наталії Борис відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На таких засіданнях розглядаються проблемні питання, які виникають у процесі роботи з дітьми уразливих категорій та спірні питання між батьками стосовно виховання дітей.

На сьогоднішньому засіданні було розглянуто ряд питань.

Зокрема:

– про позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітнього сина у зв’язку з неналежним виконанням ним батьківських обов’язків;

– щодо надання погодження служби у справах дітей на влаштування малолітньої дитини до Коростишівської спеціальної школи Житомирської обласної ради на дві пари вихідних на місяць;

– про стан виконання батьківських обов’язків стосовно малолітньої дитини. Питання розглядалося повторно, оскільки попередньо матері надавався двомісячний термін для влаштування на роботу та створення належних умов для навчання та проживання малолітньої доньки;

– про розгляд ухвали Великоновосілківського районного суду Донецької області щодо надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої доньки. Батько вихованням дитини не займається, дитина потребує лікування, оскільки має серйозні захворювання.

Члени комісії ретельно вивчили кожне питання та прийняли виважені і об’єктивні рішення, спрямовані виключно на захист прав та законних інтересів дітей.

Крім того, Міжвідомчою комісією з питань охорони дитинства при Міністерстві соціальної політики України, рекомендовано розглянути результати реформи системи інституційного догляду та виховання дітей основною метою якої є повернення дітей в біологічні сім’ї та забезпечення їх якісними соціальними, освітніми та медичними послугами.

Так, на території Новоград-Волинської міської територіальної громади функціонував комунальний навчальний заклад «Новоград-Волинська загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради, з якої 19 дітей було реінтегровано в біологічні сім’ї.

Мультидисциплінарною моніторинговою групою надавались рекомендації батькам, діти яких повернулися в сім’ї, щодо забезпечення фізичного, інтелектуального розвитку кожної дитини.

Членами комісії з питань захисту прав дитини було розглянуто виконання рекомендацій, наданих моніторинговою групою та визначені напрямки роботи з сім’ями та дітьми, які забезпечать максимальне право дітей на виховання у сімейному колі.

 

Чат-бот Гаряча лінія