29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

29 Серпня 2022, 6:24

Боротьба українського народу за незалежність триває століття і на цьому шляху українці зазнали багато втрат. Сьогодні і наше покоління є свідком жахливої війни, яка вже дев’ятий рік триває в нашій державі та майже 190 днів ще більшого жаху, який принесло із з собою повномасштабне вторгнення окупантів. Російсько-українська війна одягла у жалобу тисячі сердець українських родин.

Прикладом незламності українського духу став Іловайськ, коли 29 серпня 2014 року у ході війни ворожі збройні сили, порушивши домовленості, впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Цього дня 366 український захисників загинуло, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 потрапили в полон. Саме тому, дата 29 серпня визначена Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Смертельний для наших воїнів «зелений коридор» пролягав через поля з соняшниками, тому ця квітка стала символом однієї з найкривавіших трагедій цієї війни – з чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватись, скільки б їх не намагалися знищити. Саме під соняхами наші Героїв віддали свої життя за можливість жити на своїй вільній та Богом даній землі.

Не оминула біда і Новоград-Волинську громаду. Майорять синьо-жовті стяги на місця поховань, прізвища загиблих Герої викарбувані на граніті Меморіалу загиблим учасникам АТО/ООС, їх іменами названо вулиці. Відійшли у вічність молоді життя, яким ще жити, творити, мріяти, виховувати б дітей…

Ми не маємо права забувати та пробачати ворогу його злочинів, внаслідок яких загинули, та, на жаль, продовжують гинути кращі сини та доньки нашої громади.

У цей день згадаймо кожного поіменно, хто у цій страшній війні поклав душу й тіло за нашу свободу. Схилімо голови й подякуймо нашим загиблим Захисникам під час спільної молитви та хвилини мовчання.

Ніколи не забудемо мужнього подвигу наших Героїв. Не пробачимо ворогу. Не зрадимо того, у що віримо і за що боремося.

Вічна шана та світла пам’ять загиблим Героям України! Вони живі, поки ми їх пам’ятаємо!

 

З повагою
міський голова Микола Боровець,
секретар міської ради Оксана Гвозденко

Чат-бот Гаряча лінія