3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

3 Грудня 2021, 11:38

3 грудня в Україні відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Безумовно, цей день не є святковим, а справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. На долю цих людей випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Ми інколи навіть не замислюємося, що хтось не може самостійно купити в магазині хліба, чи ліки в аптеці: не тільки за браком коштів, а через фізичну недужість. На обліку у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради знаходиться 1443 одиноких непрацездатних осіб, середній вік яких складає 80 років, в тому числі 487 осіб з  інвалідністю. 210 людей похилого віку, які мають групу інвалідності, обслуговуються соціальними робітниками вдома і отримують соціальні послуги, згідно Державного стандарту, у повному обсязі. І це не тільки ведення домашнього господарства, допомога у самообслуговуванні, а й надання допомоги в оплаті комунальних послуг, в оформленні документів,  представництво інтересів, супровід до медичних установ… Всі вони завжди чекають на порозуміння і підтримку.

 Ми не в змозі змінити долі людей, але можемо допомогти відчути повноту життя, і якщо допомога приходити вчасно, людина вертається в суспільство і це є успішний результат – спільна радість. Тому територіальний центр пропонує, для покращення емоційного стану, послуги по соціальній адаптації, для більш мобільної категорії пенсіонерів, які мають групу інвалідності. Щоденно відкриті двері до установи де постійно проводиться комплекс соціально-оздоровчих заходів: надання підопічним інформації необхідної для вирішення складної життєвої ситуації,  працюють 2 масажні кабінети та тренажерна зала, де надаються послуги з лікувальної фізкультури, діє пункт прокату технічних засобів реабілітації. Територіальний центр об’єднав у своєму колі усіх, хто шукає спілкування, запрошує талановитих людей, яких приваблює вокальний спів  та тих, хто любить рукоділля. При центрі створено «Університет третього віку», який допомагає  людям з обмеженими фізичними можливостями адаптуватися до сучасних умов життя. При університеті працюють три факультети: ,,Здоров’я та основи медичних знань”, ,,Інформаційних технологій”, ,,Іноземних мов” (англійська мова для початківців). Послугою соціальна адаптація охоплено 154 особи з інвалідністю. Інвалідність – не вирок, тому все залежить не від погляду суспільства на проблему, а від активності, бажань та можливостей самої людини.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю, працівниками територіального центру були сформовані та доставлені адресно за місцем проживання продуктові набори в кількості  219 пакетів для осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку у відділеннях установи.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть такі люди, а вони потребують допомоги та уваги.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Олена Марекіна

 

Чат-бот Гаряча лінія