43 сесія міської ради: в фокусі уваги депутатів звіти посадових осіб та бюджет громади

22 Грудня 2023, 18:44

21 грудня 2023 року відбулося пленарне засідання сорок третьої сесії міської ради восьмого скликання.

Перед початком сесії хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув внаслідок російської збройної агресії.
✅Нагородили Героїв✅
Голова районної військової адміністрації Іван Туровський, міський голова Микола Боровець та голова районної ради Артур Загривий вручили почесні нагороди родинам загиблих Героїв.
Почесним нагрудним знаком “Золотий хрест” посмертно нагороджено Володимира Жовтюка, а медаллю “За військову службу Україні” – Андрія Лук’янчука.
Відзнаки “За заслуги перед Звягельським районом” посмертно удостоєні:
????Дмитро Касьянов
????Тімур Абубакаров
????Сергій Діхтяр
????Іван Сидорчук
????Сергій Федорчук
????Роман Верхогляд
????Сергій Мельниченко
????Ігор Лавринович
????Олександр Сидорчук
????Валентин Назаренко
????Юрій Смола
????Анатолій Косянчук
????Сергій Петришин
????Володимир Жовтюк
????Роман Романчук
Вічна шана та пам’ять нашим Героям-землякам, які віддали свої життя за волю та незалежність України.
Також вручили нагороди військовослужбовцям, які продовжують боронити нашу Батьківщину. Олександр Клімчук отримав медаль “За поранення” та почесний нагрудний знак “Золотий хрест”, а Сергій Горблюк – медаль “За поранення”. Дякуємо за службу! Бажаємо міцного здоров’я!
Надалі відповідно до порядку денного обранці Звягельської міської ради розглянули 54 питання.
✅Взяли до уваги звіти ✅
Основними питаннями першого пленарного засідання були звіти міського голови про роботу виконавчих органів міської ради у 2023 році, посадових осіб міської ради, яких вона обирає або затверджує.
Депутати міської ради заслухали звіт міського голови Миколи Боровця про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2023 році та ознайомилися зі звітами секретаря міської ради Оксани Гвозденко і заступників міського голови Наталії Борис, Ірини Гудзь, Віталія Якубова, а також керуючого справами виконавчого комітету міської ради Олександра Долі. Всі звіти були детально розглянуті та взяті міською радою до уваги. Детальніше звіти будуть оприлюднені в окремих дописах.
✅Бюджетні питання✅
В ході засідання депутати розглянули та погодили проект бюджету міської територіальної громади на 2024 рік та внесли зміни до бюджету на 2023 рік. Детально розглянувши основні потреби галузей консолідовано погодили першочергове спрямування коштів на оплату праці фахівців бюджетних установ (галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, тощо), енергоносіїв, поточні ремонти закладів та установ громади, продовження облаштування укриттів, харчування дітей в закладах освіти, закупівлю медикаментів, соціальну підтримку. Продовжуватиметься підтримка комунальних підприємств громади для забезпечення функціонування інфраструктури міста і старостинських округів громади. В пріоритеті міської ради залишатиметься підтримка наших захисників.
✅Безпечне здорове харчування дітей✅
В фокусі уваги депутатів питання якісного харчування дітей в закладах освіти громади. Рішенням міської ради затвердили Програму «Безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти Звягельської міської територіальної громади на 2024-2027 роки». Її мета – забезпечення повноцінного, якісного та збалансованого харчування дітей в закладах освіти зокрема, що сприяє соціальному захисту вразливих груп населення, формуванню у дітей навичок, усвідомленого вибору здорового харчування, постачання безпечних та якісних продуктів харчування і сировини, впровадження нових технологій приготування їжі й форм обслуговування, залучення до постачання продуктів харчування сільськогосподарських виробників та переробних підприємств області. Для окремих категорій дітей встановлено пільги на харчування, про які детальніше розповімо в окремому дописі.
✅Молодь – наше майбутнє✅
Формування свідомих та відповідальних молодих громадян та громадянок, які активно залучені та впливають на розвиток і життєдіяльність своєї громади надзвичайно важливе. З метою налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створення умов для активної участі молоді у житті громади депутати затвердили Положення про шкільний громадський бюджет Звягельської міської територіальної громади.
✅Програми✅
✔️Під час пленарного засідання депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Звягельської міської територіальної громади на 2024 рік, у якій визначені основні напрямки та орієнтири подальшого розвиту громади з урахуванням потреб галузей.
✔️Також прийняли важливе рішення для розвитку громади – затвердили Програму розвитку відновлюваних джерел енергії в Звягельській міській територіальній громаді. Відповідно до цієї програми у найближчі роки планується реалізувати пілотні проєкти з грантовою підтримкою на впровадження відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у громаді.
✔️Затвердили Програму забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, підвищення стійкості до кризових ситуацій на 2024-2026 роки. У ній передбачено заходи із захисту і функціонування об’єктів критичної інфраструктури на території громади, забезпечення життєдіяльності населення громади.
✅Також✅
✔️Розглянувши звернення генерального директора КНП ЗМР “Звягельська багатопрофільна лікарня” Василя Бориса депутати надали дозвіл на отримання кредиту у національній валюті (гривні) на утеплення фасаду, улаштування даху і вентиляції лікувального корпусу № 2 за державною програмою «5-7-9».
✔️Не погодили отримання позики в іноземній валюті (євро) на капітальний ремонт із впровадженням енергоефективних заходів у Гімназії № 7. Тим не менше, міська рада буде шукати шляхи фінансування цих робіт для того щоб учні цієї школи могли навчатися в комфортних та безпечних умовах.
✔️ Рішенням міської ради, на прохання матері, перейменували вулицю Співдружності на вул. Андрія Верхогляда – нашого земляка, майора 72 бригади Чорних Запорожців, Народного героя України, який загинув за незалежність і територіальну цілісність України.
✔️ Прийняли рішення «Про передачу майна комунальної власності», відповідно до якого передали необхідне нашим захисникам. Це дрони, прилади нічного бачення, опалювальні печі, паливно-мастильні та будівельні матеріали, станини, зимові шини, спорядження, канцелярія тощо.
✔️ Встановили пільги на перевезення на міських, приміських автобусних маршрутах загального користування на території Звягельської міської територіальної громади у 2024 році. Детальніше про пільги на проїзд розповімо в окремому дописі.
З результатами поіменного голосування депутатів та прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Звягельської міської ради: https://portal.nvrada.gov.ua/

Онлайн-трансляцію пленарного засідання сорок третьої сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланням: https://youtube.com/live/5NxZW8wrvFk

Чат-бот Гаряча лінія