8 квітня Міжнародний день ромів

8 Квітня 2016, 22:47

Міжнародний день ромів встановлений 40 років тому, на І Всесвітньому конгресі союзу ромів (International Rom Committee, IRC), що відбувався в Лондоні 8-12 квітня 1971 року. На тому ж з’їзді був затверджений і національний прапор ромів – синьо-зелене полотнище з червоною чакрою (колесом) посередині. Кольори прапора символізують небо і землю, а червоне колесо – кочове життя, а ще підкреслює зв’язок циган зі стародавніми індоаріями. Гімн ромів написаний на основі народної пісні «Джелем, джелем».

На сьогодні в світі мешкає близько 18 мільйонів циган. Із них понад 10 мільйонів – на території ЄС.   Згідно з офіційними даними, в Україні мешкає майже 48 тисяч циган. Називаються і неофіційні цифри – понад 100 тисяч.  В Новограді-Волинському  теж проживає певна кількість циганської спільноти.  Новоград-Волинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає дорадчу та консультативну допомогу особам та сім’ям циган  у випадку виникнення у них соціальних та особистих труднощів.

Німецька асоціація «Kinderhilfe Ukraine: Rhein-Neckar für Novograd-Volynskij e.V» вже не один рік надає вагому соціально-економічну підтримку родинам ромів. Проводились неодноразові акції до  Великодневих та Різдвяних свят. Цього року  до Міжнародного дня ромів,   за сприяння Новоград-Волинського МЦСССДМ, МГО «Гармонія+»  та  фінансової підтримки  німецької асоціації  «Kinderhilfe Ukraine: Rhein-Neckar für Novograd-Volynskij e.V», чотири родини ромів отримали грошові сертифікати на придбання продуктів харчування на загальну суму чотири тисячі гривень.
 

Харченко Людмила

головний спеціаліст Новоград-Волинського міського

центра  соціальних  служб для  сім’ї,  дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія