8 травня – День пам’яті та примирення 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 Травня 2021, 7:02

Дорогі ветерани! Шановна громадо!

Цього року виповнюється 76 років з дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша громада разом з усію Україна відзначає 8 та 9 травня в дусі пам’яті та примирення.

У ці святкові травневі дні ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою шаною та повагою згадати тих, хто виборов перемогу та свободу у грізному поєдинку з нацизмом.

День перемоги над нацизмом викарбований в національній пам’яті не одного покоління українців. Важко сьогодні знайти українську родину, у пам’яті якої немає особистих втрат від тієї війни.

У ці дні схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях – тих, чиє життя забрала війна, хто після перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не долюбив, так і не побачив своїх ненароджених дітей.

Тільки у Новограді-Волинському в ті страшні дні протистояння було вбито, закатовано понад 44 тисячі громадян. Серед них були військові, військовополонені, підпільники, мирні жителі – жінки і діти. Кожен із 905 днів окупації від рук ворога гинуло більше 50 чоловік. 

Свята пам’ять про Велику Перемогу залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу та самопожертви. Саме подвиг ветеранів Другої світової війни надихає сучасних воїнів, які восьмий рік відстоюють нашу незалежність та територіальну цілісність на Сході нашої країни.

На жаль, з року в рік, учасників Другої світової війни залишається все менше. Земний уклін вам, дорогі ветерани, учасники бойових дій за мужність, стійкість та відвагу! Ваша щира любов до рідного краю, пам’ять про славетні бойові подвиги назавжди залишаться у серцях нащадків неперевершеним зразком справжнього патріотизму.

Бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, злагоди, мирного неба, спокою і віри у завтрашній день. Нехай зігріває нас всіх незгасне світло Перемоги, додає сил та наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього нашої громади та країни.

З Днем пам’яті та примирення! З Днем Перемоги!

 

З повагою
міський голова Микола Боровець,
секретар міської ради Оксана Гвозденко,
голова  міської організації ветеранів Василь Парфьонов

 

Чат-бот Гаряча лінія