Відбулося підсумкове засідання Громадського комітету з попереднього визначення проектів на підтримку ОСББ міста для участі у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
17 грудня у приміщенні міської ради відбулося підсумкове засідання Громадського комітету з попереднього визначення проектів на підтримку ОСББ міста для участі у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) за участі обласного координатора Оксани Краплич, муніципального координатора, начальника відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Тетяни Левківської, а також начальника управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Богданчука О.В., заступника начальника управління Пенькова Ю.В., членів Громадського комітету та представників ОСББ міста.
Під час зустрічі були підведені підсумки участі міста Новограда-Волинського у Проекті МРГ. У 2015 році місто отримало співфінансування на реалізацію 8 мікропроектних пропозицій ОСББ та 2 громадських організацій навчальних закладів міста загальною вартістю 2 444 418 грн., з них: внесок ЄС/ПРООН – 1 294 456 грн, Новоград-Волинської міської ради – 1 025076 грн., внески ОСББ, ГО – 121 827 грн.
Присутні керівники ОСББ, що в цьому році виконують роботи на своїх об’єктах в рамках реалізації Проекту, поділилися з присутніми своїми успіхами, труднощами та результатами співпраці з підрядними організаціями міста.
Наступного тижня буде оголошено про новий попередній відбір проектів ОСББ міста для участі у Проекті МРГ у 2016 році. Запрошуємо всіх керівників ОСББ до активної співпраці.
Крім того, Проектом ЄС/ПРООН оголошено про новий відбір серед міст-партнерів, які працюють з міським компонентом, пропозицій на конкурс «Підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків силами громад», що передбачає проведення комплексної термомодернізації 1-2 будинків у місті. Для реалізації комплексних технічних рішень гранти надаватимуться на таких умовах: до 75% від вартості мікропроекту буде надано Проектом МРГ, якщо застосовується оптимальний перелік заходів з термомодернізації та капітального ремонту. Оптимальний перелік заходів має забезпечувати раціональний баланс витрат і отриманих переваг при покращенні комфортності житла, продовженням терміну служби будинку, підвищення безпеки проживання та енергоефективності. Проект МРГ також надасть інституційну та технічну підтримку партнерським ОСББ.
За попередньою оцінкою, максимальна вартість одного мікропроекту з проведення комплексної термомодернізації будинку може становити до 4 млн. гривень (або більше), з яких Проект МРГ зможе профінансувати в еквіваленті до $150000. У кожному місті – два мікропроекти з комплексної термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, або максимум три мікропроекти, за умови що один мікропроект з комплексної термомодернізації буде повністю завершено в 2016 році. При цьому фінансова участь Проекту МРГ не перевищуватиме $300000. Детальну інформацію можна отримати на сайті проекту: http://cba.org.ua або у відділі підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради, каб. №12.
Відділ підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій спільно з управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради працюють над відбором будинків та підготовкою заявки в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Про успішно реалізовані мікропроекти ОСББ-учасників Проекту МРГ 2015 року буде повідомлено додатково.
Тетяна Левківська,
начальник відділу підтримки
муніципальних ініціатив та інвестицій