Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з приводу екологічного стану басейну річки Случ
19 квітня 2019 року у конференц-залі Будинку рад під головуванням в.о. міського голови Сергія Колотова та за участі секретаря міської ради Василя Остапчука, заступників міського голови Оксани Гвозденко та Анатолія Легенчука, заступника міського голови – начальника фінансового управління міської ради Ірини Ящук, а також членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося засідання міської комісії ТЕБ та НС, під час якого обговорили екологічний стан басейну річки Случ та забезпечення населення міста якісною питною водою.
Нагадаємо, напередодні зафіксовано чергові скиди неочищених стоків ТОВ «Понінківська картонно-паперової фабрики» у річку Хомора, що впадає у річку Случ. З цього приводу очільник Новограда-Волинського Віктор Весельський здійснив робочий візит до Міністерства екології та природних ресурсів України, а також зустрівся з начальником Державної екологічної інспекції Поліського округу. Наразі контролюючими органами готуються матеріали для чергового позову до суду з вимогою скасували дозволи на здійснення фабрикою скидів у річку та для порушення кримінальної справи за завдані матеріальні збитки.
Справа в тому, що в річці Случ, яка для населення Новограда-Волинського є джерелом питної води, вже спостерігаються значні перевищення допустимих санітарних норм як за бактеріологічними, так і за хімічними показниками. За словами фахівців, річка Хомора, котра впадає у річку Случ, внаслідок забруднення її неочищеними стоками ТОВ «Понінківська картонно-паперової фабрики» вже мертва. Якщо забруднення продовжуватиметься, то вже за декілька років така ж ситуація трапиться і з річкою Случ. Між тим, на даний момент згідно з дослідженнями проб води, яка подається населенню міста комунальним підприємством Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» – вода у водогоні відповідає вимогам державних санітарних норм і безпечна для споживання.
Тим часом, враховуючи загрозу екологічної катастрофи, члени міської комісії ТЕБ та НС відпрацювали питання координації спільних дій задля припинення забруднення річки Случ. Так, наголошено на необхідності продовження систематичної перевірки якості води у річці Случ та проведення розширеного дослідження води Інститутом гідробіології НАН України, на що необхідно виділити з міського бюджету близько 20 тис. грн. Також готуються чергові звернення до контролюючих органів, в тому чисті правоохоронних, щодо вжиття заходів із припинення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперової фабрики».
Крім того, громадські активісти планують провести 25 квітня 2019 року акцію з перекриття траси «Київ-Чоп» задля звернення уваги відповідальних державних контролюючих органів до екологічного стану басейну річки Случ.