Заощаджувати енергію повинні все людство і кожна людина зокрема

17 Лютого 2016, 4:27

16 лютого 2016 року у рамках співпраці з проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» у місті Новограді-Волинському відбулася презентація освітнього проекту з енергозбереження у школах. На заході були присутні координатор освітнього напрямку  проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ, Україна Світлана Чеботарьова, експерт освітніх заходів з енергозбереження, Німеччина Йорг Акерманн, експерт з енергоменеджменту Дмитро Марусич та німецький спеціаліст Тім Мандель.

Гостей міста привітав міський голова Віктор Весельський, який наголосив на важливості впровадження основних заходів з енергоефективності у всіх галузях міста. Міський голова відзначив, що місто намагається постійно розширювати напрямки співпраці з міжнародними агенціями з метою запровадження кращих практик на території нашого міста. Крім того, Віктор Леонідович запевнив, що всі взяті містом зобов’язання будуть виконані у поточному році і у подальшому ми будемо прикладати максимум зусиль для досягнення вагомих результатів у напрямку енергозбереження та енергоефективності.

Перший заступник міського голови Сергій Колотов розповів про розробку системи заохочення осіб, які відповідають за енергозбереження в бюджетних закладах міста. Також нагадав про важливий проект «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін у місті Новограді-Волинському» на базі ЗОШ № 5, який планується завершити у поточному році. Директор закладу подякувала Йоргу Акерману та представникам проекту GIZ за багаторічну плідну співпрацю та набуті знання, які дозволяють впроваджувати кращі німецькі практики в закладах освіти нашого міста.

Пані Світлана Чеботарьова окреслила основні цілі проекту. Наголосила, що основним завданням є дотримуватися економічної, геополітичної та екологічної складової при економії енергетичних ресурсів.

Йорг Акерманн презентував надзвичайно цікаву презентацію про впровадження заходів з ощадливого використання енергетичних ресурсів в німецьких школах. Німецькі школярі отримують багато можливостей урізноманітнити курс енергоефективності практичними вправами, проводять велику кількість дослідів та використовують найцікавіші феєричні шоу під час вивчення матеріалів. Начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради Ірина Гудзь наголосила на важливості активізації шкільної молоді з метою широкої популяризації та пропаганди економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження. Міська влада прикладає максимум зусиль для підтримки громадських ініціатив щодо реалізації проектів з енергозбереження. На найближчу перспективу затверджено два об’єкти для проведення комплексної термомодернізації, що дозволить підвищити комфорт проживання мешканців, принесе значні економічні та соціальні переваги та стануть важливими демонстраційними майданчиками.

Гостей міста чекали теплі прийоми в ЗОШ № 2 та ЗОШ № 9, на базі яких була організована зустріч з керівниками енергоефективних груп та представники учнівської молоді усіх загальноосвітніх шкіл міста. Надзвичайно цікавою стала презентація вчителя ЗОШ № 9 Олени Головачук, під час якої було представлено напрацювання школи у напрямку ефективного використання енергетичних ресурсів починаючи з 2009 року.

Учасники заходу мали можливість прийняти участь у важливих демонстраційних заходах проекту, які організував Йорг Акерманн. В школах задимлювали класні кімнати, під час експерименту отримали наочні результати щодо правильного провітрювання кімнат. Доведено, що потрібно використовувати лише «шокове провітрювання» (навстіж відкриті всі вікна та двері), приблизно 5-6 хвилин, що дає відмінні результати обміну повітря, має незначне (в межах 1 градусу по Цельсію) зниження температури та мінімальні втрати теплової енергії.

Дмитро Марусич ознайомив з основними методами проведення термозйомки та провів практичні заняття з використанням професійної камери для визначення найбільших втрат енергії у приміщеннях.

 

Тетяна Левківська,

головний спеціаліст відділу підтримки

муніципальних ініціатив та інвестицій

Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія