У Новограді-Волинському на базі НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня» відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів

17 Лютого 2016, 4:26

Нашій гімназії лише 24 роки, однак за такий невеличкий проміжок часу вона дала країні понад 1700 випускників – багатогранних особистостей з чіткими соціальними орієнтирами, стійкою громадянською позицією.

В основі навчально-виховної діяльності колективу навчального закладу лежить виховання свідомого громадянина – патріота Української держави, справжнього представника свого народу. Батьки та вчителі усвідомлюють, що в процесі виховання кожної дитини мають застосовуватися численні вітчизняні національно – виховні традиції. Реалізуючи концепцію освіти, як процес розвитку творчої особистості, педагогічний колектив НВК постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує.

Головне завдання виховної діяльності гімназії – створення умов для активної життєвої позиції учнів, громадянського самовираження і самореалізації, максимального задоволення потреб учнів в інтелектуальному, культурному,  фізичному та моральному розвитку. Особливе місце в системі виховного процесу належить патріотичному вихованню. Аби  виховний процес впроваджувався якнайповніше,  було розроблено Кодекс честі гімназиста та інші  документи, у яких визначено: мету виховної роботи, основні завдання, пріоритетні напрямки, визначальні засади організації виховного процесу та основні шляхи їх реалізації.

Наша школа покликана стати тим місцем, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно-культурне відродження України, у розбудову держави. Прагнення  виховати громадянина України саме на відродженні національних традицій, використовуючи свій власний національний досвід, визначило стратегію розвитку нашого навчального закладу.

Виховуючи справжнього громадянина України, патріота, інноваційну особистість, сучасну розвинену людину, відкриту новому досвіду, ми не забуваємо про виховання звичайних моральних якостей, про почуття обов’язку, шанобливого ставлення до свого минулого, історії і культури рідного краю.

Виховання у молодих поколінь почуття любові до Батьківщини, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визначені проблемами загальнодержавного масштабу. Сьогодення ставить перед педагогами важливе і невідкладне завдання – виховати свідомого громадянина, патріота рідної землі, зорієнтованого на здоровий спосіб життя, духовність, загальнолюдські цінності.

Із кожним роком все змістовнішими стають виховні та спортивно-оздоровчі заходи,  які проводяться у нашому навчальномузакладі. Основними завданнями фізичного виховання є постійне підвищення рівня здоров’я, фізичного й духовного розвитку учнів, гармонійного розвитку особистості. Учні мають можливість відвідувати спортивно – оздоровчих гуртки, які функціонують на базі НВК та нашого міста. Великий виховний вплив на підростаюче покоління має широка екскурсійно-виховна, оздоровча, фізкультурно-масова робота. Уже традиційними стають відвідування музеїв. Класні керівники організовують поїздки до визначних міст  України. Гімназисти ближче познайомились з історією та культурною спадщиною нашої країни,  національними особливостями.

«Виховання громадянина, патріота України, зорієнтованого на здоровий спосіб життя, духовність, загальнолюдські цінності» – саме така тема семінару заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів була представлена 9 лютого 2016 р. на базі НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня».На семінар були запрошені головний спеціаліст управління освіти Сиротюк І.В. та  методист ІМЦ  Балаушко Т.М., які представили тему семінару та її актуальність для сьогодення. Заступник  директора  НВК з виховної роботи Ломова В.В. презентувала  систему  виховної роботи навчального закладу. Практичний психолог Бойчук І.В.  розкрила соціально-психологічний вплив на формування здорового способу життя учнів. Вона поділилась із присутніми досвідом роботи, а також звернула увагу присутніх на такі форми роботи,  які  дають змогу  вивчати рівень вихованості, потреб, інтересів  та нахилів кожного учня. Інтерактивна гра  «Як розпорядитися життям?» заставила гостей задуматись над реаліями життя і зробити власні висновки. Учитель фізичного виховання Шуляк Л.В. та педагог-організатор  Пецик А.Ю. для учнів 2-х класів підготували цікавий, змістовний,пізнавально-розвивальний, музично-спортивний  марафон «Потяг здоров’я». Для учнів 7-8-х класів заступник директора з виховної роботи Ломова В.В. і класний керівник 8-Б класу Юрченко О.М. підготували та провели інтелектуальну гру  «Кубик Рубіка». Запитання стосувалися різних шкільних дисциплін: літератури, історії, географії, біології,  культури та фізкультури. Всі питання стосовно здорового способу життя відповідали даним категоріям.

До участі в грі були запрошені гості. Перемогу здобула команда гостей, а найкращі результати серед учнів продемонстрували учні 8-А класу.

 

В.В. Ломова

 

Чат-бот Гаряча лінія