Відбулось громадське обговорення щодо внесення змін до Стратегічного плану розвитку Новоград-Волинської міської ОТГ
12 червня 2019 року у конференц-залі міської ради відбулось громадське обговорення щодо внесення змін до Стратегічного плану розвитку Новоград-Волинської міської ОТГ за участі секретаря міської ради Василя Остапчука, голови постійної комісії міської ради з питань економічного розвитку Сергія Хапчука, депутатів міської ради Олени Пономаренко, Світлани Крапівницької, Олександра Палецького, Олександра Махновецького, Олега Ващенка, Романа Седлецького, громадських активістів та представників ЗМІ. Також у зустрічі взяв учать директор агенції регіонального розвитку Житомирської області Артем Сачук, який під час дискусії пропагував три основні завдання: залучення в регіоні інвестицій, створення індустріальних парків та нових робочих місць.
Стратегічний план сталого розвитку Новограда-Волинського затверджено у 2007 році. Документ розроблено науковим інститутом за методикою ПРООН та містить серед іншого тези просторового розвитку міста (реалізація інвестиційних проектів, житлове будівництво тощо). Детально ознайомитися із Стратегічний планом сталого розвитку міста можна на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради у рубриці «Економіка і бізнес» – «Програми розвитку» – «Стратегічний план розвитку міста» (посилання: http://novograd.osp-ua.info/?ch=3&fl=strategplanrozv).
Між тим, метою зустрічі є початок дискусії щодо оновленого перспективного плану сталого розвитку Новоград-Волинської міської ОТГ шляхом внесення змін до існуючої Стратегії, яку планується залишити базовою.
За допомогою SWOT-аналізу, що широко застосовується у процесі стратегічного планування та полягає в розділенні чинників і явищ на чотири категорії: сильних і слабких сторін проекту, можливостей, що відкриваються при його реалізації та загроз, пов’язаних з його здійсненням – учасники у формі діалогу обговорили ряд ідей перспективного плану сталого розвитку Новоград-Волинської міської ОТГ.
Зокрема розмова стосувалася розробки концепції регіонального лідерства, створення на базі Новоград-Волинської міської ОТГ потужного економічного центру, зупинки відтоку робочої сили та бізнесу, залучення дітей та молоді до створення та ведення інноваційних проектів, розвиток туристичної інфраструктури, концентрацію зусиль на зміцненні та повному використанні територіального потенціалу, покращення екологічного стану та використання рекреаційних зон.
Вищезазначені тези будуть винесені на обговорення експертів та громадськості під час круглого столу, що має відбутися невдовзі.