Відбулося пленарне засідання двадцять другої сесії Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання
21 липня у великій залі Будинку рад відбулося пленарне засідання двадцять другої сесії Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання
Прапор Європейського Союзу – у сесійній залі Будинку рад
В ході проведення пленарного засідання у сесійну залу Будинку рад було урочисто внесено прапор Європейського Союзу. Це стало символічним свідченням єдності та солідарності Новоград-Волинської громади з європейським вибором усього українського народу.
Як зазначив у своїй промові міський голова Микола Боровець, нині Україна воює за свій ціннісний вибір – бути незалежною європейською державою. Героїчний опір українців російському агресору засвідчив їх відданість демократичним цінностям та свободі і 23 червня 2022 року Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. З нагоди цієї знакової події до зали засідань українського Парламенту було урочисто внесено прапор ЄС, який зайняв чільне місце поряд з українським стягом. Тому, на знак підтримки історичного моменту у відносинах України та ЄС, прапор ЄС встановлено і в залі засідань Будинку рад.
Йшлося про те, що над євроінтеграційними реформами мають працювати всі разом: держава, місцеве самоврядування, кожен громадян. На локальному рівні важливо презентувати нашу громаду для країн ЄС, працювати над розширенням партнерства, реалізовувати взаємовигідні міжнародні проекти, які сприятимуть розвитку та розбудові нашої громади.
Під час сесії депутати долучилися до символічного підняття прапору Європейського Союзу на флагштоку біля Будинку рад, над усією Новоград-Волинською громадою. Почесну місію виконали очільник Новоград-Волинської МТГ Микола Боровець та начальник Новоград-Волинскої районної військової адміністрації Іван Туровський.
Затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади
Депутатами міської ради прийнято рішення, яким затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади на 2022-2027 роки. Рішення прийнято та має бути впроваджено на місцевому рівні відповідно до вимог чинного законодавства України в рамках державного реформування галузі освіти. Також схвалено пов’язану з цим реорганізацію та перейменування закладів освіти громади, затвердження їх Статутів.
Як зазначила у своїй доповіді заступник міського голови Наталія Борис, на сьогодні в Україні відбувається активний процес системної трансформації освітньої сфери для забезпечення нової якості освіти на всіх рівнях: від дошкільної – до вищої освіти та освіти дорослих. Реформа вимагає запровадження нової структури української школи та приведення до відповідності з законодавством мережі закладів загальної середньої освіти.
Передбачається, що трансформація мережі закладів загальної середньої освіти відбуватиметься поетапно, шляхом реорганізації закладів, що здійснюють освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти, в гімназії зі структурним підрозділом «початкова школа» та ліцей як окрема юридична особа. Зазначалося, що у разі реорганізації закладу ЗСО учні матимуть можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
Також наголошувалося, що на державному рівні з вересня 2022 року Єдина державна база електронного обліку не буде враховувати загальноосвітні школи для фінансування та для створення бази на отримання свідоцтва про освіту. Тому управлінські рішення є необхідними та на часі.
Тривалий час на місцевому рівні План трансформації напрацьовувала спеціально створена робоча група у складі фахівців освітньої галузі. Вивчався досвід інших міст, враховувалися експертні висновки.
Відповідно до затвердженого рішення з 2027 року гімназіями стануть ЗОШ №2,3,5,6,7,8,9,10, Ліцеї №4 та 11, Великомолодьківська та Наталівська ЗОШ як окремі юридичні особи. На базі Ліцею №1 імені Лесі Українки заплановано створити профільний ліцей академічного спрямування (10-12 класи) з 2027 року. Дідовицька, Майстрівська, Майстровільська та Маковицька ЗОШ стануть філіями Пилиповицького ліцею з 2022 року. Маковицьку філію заплановано ліквідувати, за умови вирішення питання підвезення учнів до іншого закладу освіти (наразі тут навчається 7 дітей у 4-х класах).
В ході обговорення в сесійній залі виступали усі бажаючі, які висловлювалися як на підтримку реформування, не зважаючи на необхідність кардинальних змін, так і за збереження старої моделі школи.
За активне впровадження змін у освітній галузі висловився депутат Житомирської обласної ради Олександр Ющенко, який брав участь у пленарному засідання сесії міської ради. «Реформи і тільки реформи. Не слід боятися змін, будьте креативними, адже ми рухаємося європейським шляхом», – звернувся до освітян Олександр Ющенко.
Суть реформи – дитиноцентризм, – наголосила, підсумовуючи обговорення, секретар міської ради Оксана Гвозденко. Реформа покликана передусім забезпечити якісну освіту дітей, їх запити та потреби, а педагогічні колективи мають вдосконалювати свої підходи у цьому процесі.
Розглянуто бюджетні питання
Депутатами Новоград-Волинської міської ради затверджено звіт щодо виконання бюджету Новоград – Волинської міської територіальної громади за I півріччя 2022 року, який доповіла начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук https://info.nvrada.gov.ua/informacziya-pro-vykonannya-byudzhetu-miskoyi-terytorialnoyi-gromady-za-i-pivrichchya-2022-roku.
Внесено зміни до бюджету МТГ на 2022 рік, які направлені на вирішення важливих проблемних питань, зокрема, цивільного захисту, підтримки ЗСУ та територіальної оборони, добровольчих формувань, охорони здоров’я тощо. Серед іншого виділено кошти на:
– поточний ремонт споруд подвійного призначення (укриття) – 2,2 млн грн,
– матеріальну допомогу членам добровольчих формувань – 1 млн грн,
– заходи з територіальної оборони – 2 млн грн,
– придбання дизельного генератора для КНП “Новоград-Волинське міськрайТМО” – 800 тис.грн,
– придбання паливно-мастильних матеріалів та спецобладнання для Новоград-Волинського районного управління ГУ ДСНС України у Житомирській області – 336,5 тис. грн,
– субвенція на підтримку ЗСУ – 300 тис.грн.
Заслухано звіт про фінансово-господарський стан КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»
Депутати міської ради заслухали та взяли до уваги звіт начальника КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Олександра Тимофіїва. Зокрема, йшлося про те, що основними напрямками роботи, які впроваджувалися на підприємстві стали упорядкування обліку води, налагодження роботи централізованого водовідведення, оцінка реального технічного стану підприємства, його модернізація та енергоефективність. Детально розглянуто та обговорено аналіз фінансових показників діяльності комунального підприємства, зокрема освоєння коштів місцевого бюджету, виділених на його підтримку та розвиток як важливого та стратегічного об’єкта інфраструктури.
Детальний звіт про фінансово-господарський стан КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» буде оприлюднено на офіційних інформаційних ресурсах міської ради додатково.
Присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та прийнято рішення про нагородження відзнакою орден «Звягель»
Рішенням Новоград-Волинської міської ради звання „Почесний громадянин міста Новограда – Волинського” присвоєно:
– Гончаруку Віктору Васильовичу (посмертно) – громадському діячу, депутату Новоград-Волинської районної ради, патріоту міста за мужність і самовідданість під час виконання військового обов’язку при захисті Вітчизни;
– Співаку Ярославу Михайловичу – пенсіонеру, ветерану військової і державної служби, члену громадської організації „Постраждалі Чорнобиля“ Новоград-Волинської об’єднаної територіальної громади за плідну громадську діяльність, проявлені мужність та відвагу під час виконання службових обов’язків при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну участь у житті Новограда-Волинської міської територіальної громади.
Відзнакою орден „Звягель“ нагороджено:
– Залужного Валерія Федоровича – генерала, Головнокомандувача Збройними Силами України за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові;
– Павлюка Олександра Олексійовича – генерал-лейтенанта Збройних Сил України, командувача Об’єднаних Сил України за особистий внесок у зміцнення обороноздатності української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов’язку при захисті Вітчизни;
– Павловського Станіслава Миколайовича – пенсіонера, художника-різьбяра по дереву за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, досягнуті успіхи і особистий внесок у вшанування пам’яті видатної поетеси Лесі Українки.
Загалом під час пленарного засідання двадцять другої сесії Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання було розглянуто та прийнято 34 рішення та дві інформації. Серед них – рішення щодо внесення змін до ряду місцевих Програм та Положень, питання земельних відносин та комунальної власності, надання допомоги на поховання учасника бойових дій.
Прийнято рішення про забезпечення безпеки працівників управління праці та соціального захисту населення та Центру надання адміністративних послуг міської ради – погоджено їх переміщення на період дії воєнного стану в будівлю на вул.Шевченка, 20, де буде забезпечено функціонування ЦНАПу у форматі «Прозорий офіс».
Відкладено прийняття рішення про утворення наглядової ради КТП Новоград-Волинської міської ради «Міський ринок». На наступній сесії заплановано заслухати звіт керівника про фінансово-господарську діяльність комунально-торгівельного підприємства та результати проведеного аудиту.
Внесено зміни до складу виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання – виведено зі складу Хижняка Віталія Петровича, натомість членом виконкому став представник від в/ч А0409 майор Онищенко Олексій Вікторович.
Онлайн-трансляція пленарного засідання за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=4ChjEjyJkAs.